• Wizyta Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. 5 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola.

• Spotkanie z bibliotekarką

4 grudnia w poniedziałek grupę „Biedroneczek” oraz „Motylków” odwiedziła Pani Urszula, bibliotekarka z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Solarza.               Pani Urszula opowiedziała krótko dzieciom o swoim zawodzie, o tym na czym polega jej praca, jak wygląda biblioteka i do czego jest nam potrzebna. Dodatkowo Pani Urszula zorganizowała dla najmłodszych mikołajkowe zagadki oraz przeczytała dzieciom bajkę związaną z Gwiazdką i Mikołajem.  Dzieci były niezwykle zaciekawione i zasłuchane. Spotkanie  wprowadziło wszystkich w radosny klimat oczekiwania na Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

• Krasnoludki w bibliotece

Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do oddziału Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała również dzieciom wybrane, bardzo interesujące książki, które można wypożyczyć w bibliotece. Na koniec przedszkolaki obejrzały teatrzyk kamishibai.

• Spotkanie

W naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie dzieci z panią Klaudią z Fundacji Wiewiórki Julii, która zapoznała je z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości, jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać, aby jak najdokładniej czyścić zęby, jak często zmieniać szczoteczkę. Pani uwrażliwiła również dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw w różnej postaci, a ograniczenie spożywania słodyczy.

• Spotkanie z radcą prawnym

Grupę Sówek odwiedziła Pani Ewelina – mama Hani - i przeprowadziła z dziećmi zajęcia. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca notariusza, adwokata, prokuratora, sędziego, czy radcy prawnego. Uczyły się łączyć konkretne specjalizacje z kolorami żabotów, przymierzały togi i odgrywały scenki. Dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą oraz przybliżenie wielu ważnych kwestii związanych z prawami dziecka.

• Urodziny Myszki Miki

Poziomki i Sówki wspólnie świętowały 95 urodziny sympatycznej, zabawnej i znanej każdemu Myszki! I choć trudno przedszkolakom było sobie wyobrazić tyle świeczek na torcie… to nie mogły wyjść z podziwu ile zabaw i atrakcji przygotowała dla nich tak lubiana, bajkowa postać. Dziękujemy Pani Justynie – mamie Lilianki i Frania za zorganizowanie nam zaproszenia na te wyjątkowe urodziny! Brawa dla Myszki Miki za energię i uśmiech!

• Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha

24 listopada odbyła się audycja muzyczna pt. „W świecie instrumentów klawiszowych”, prowadzona przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Przedszkolaki poznały takie instrumenty jak: pianino elektroniczne, keyboard, djx, syntezator. Dzieci wysłuchały przeróżnych dźwięków i odgłosów, wydawanych przez prezentowane instrumenty, a ochotnicy mogli sróbować także gry na tych instrumentach. Audycje muzyczne są niezwykłą okazją nie tylko do wzbogacenia wiedzy dzieci, obcowania z instrumentami i muzykami, ale także stwarzają okazję do rozbudzenia wrażliwości muzycznej u dzieci i aktywnego ich udziału w zajęciach.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, puchate i mięciutkie... Pluszowe misie opanowały przedszkole. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, 25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie w misiowej krainie. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Przedszkolaki opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach o misiach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych  i zgadywankach. Wykonywały również różne, misiowe, prace plastyczne.

• Niebieski Marsz

20 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w V edycji Podkarpackiego Niebieskiego Marszu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wydarzenie to zostało poprzedzone zajęciami, podczas których przedszkolaki rozmawiały o tym, czym są prawa dziecka, jak one brzmią i kogo dotyczą.

• BohaterOn w Twojej Szkole

W tym roku 5 i 6 latki wzięły udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole stanowiącej część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!” Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Przedszkolaki poznały znaczeniem słów: ojczyzna, historia, wolność, bohater. A zaprezentowane treści oparte na scenariuszach akcji, miały na celu pomóc w kształtowaniu u najmłodszych postaw związanych z empatią i wrażliwością na innych oraz szacunkiem do ojczyzny.

• Sówki w bibliotece

Sówki wybrały się na wycieczkę do biblioteki, gdzie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych. Poznały zasady wypożyczania i korzystania z księgozbioru placówki, system oznakowania książek i regałów oraz różne pozycje czytelnicze, które swoją formą i grafiką z pewnością zachęciły przedszkolaków do kolejnej wizyty w bibliotece.