• Zakończenie przedszkola

Chociaż słońce jasno świeci

Trochę smutne są już dzieci.
            Bo koniec roku, przedszkola mija czas

Teraz wakacje czekają nas!

W czerwcowe popołudnie odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie sześciolatków. 4 lata wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach wszystkie sześciolatki otrzymały z rąk pań nagrody oraz dyplomy. Po części artystycznej przyszedł czas podziękowanie dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania przedszkola.

Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu!

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole

To znajdę wyjście, wiem co zrobię

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole!

• Kolorowa Lemoniada

Z racji, że pogoda za oknem jest upalna, a dużymi krokami zbliżają się wakacje, Słoneczka, aby nieco ugasić pragnienie wspólnie przygotowały orzeźwiającą lemoniadę. Przygotowania rozpoczęliśmy od zerwania mięty z naszego "Magicznego ogrodu zmysłów". Pokrojone cytryny i pomarańcze, dzbanki z wodą, kubeczki, kolorowe słomki już czekały na każdym stoliczku. Wymieniliśmy i omówiliśmy wszystkie produkty. Następnie w dzbanku z wodą - połączyliśmy nasze magiczne kolorowe składniki. I nadszedł czas na degustację wspólnie przygotowanej lemoniady! Napój okazał się przepyszny i każdy chętnie sięgał po dolewkę! Zachęcamy wszystkich do przygotowania w domu.

• Wycieczka do "Ranczo" w Pstrągowej

6 czerwca odbyła się nasza przedszkolna wycieczka do „Ranczo” w Pstrągowej. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji. Podczas zwiedzania mini zoo mogły karmić oswojone zwierzęta. W indiańskim namiocie tipi wysłuchały opowieści o Indianach. Wyszły na wieżę widokową, skąd mogły podziwiać piękne widoki. Przedszkolaki brały także udział w letnim kuligu na saniach z kołami. Korzystały również z toru pontonowego i parku linowego. Po takich atrakcjach wszyscy z apetytem zjedli pyszne pieczone kiełbaski. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do przedszkola.

• Ostatnie wspólne chwile - pożegnanie u Sówek

5 czerwca u Sówek odbyło się pożegnanie dzieci, które niedługo opuszczą przedszkolne mury i wyruszą do szkoły. Pani Dyrektor złożyła absolwentom życzenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy, a młodsi koledzy i koleżanki książeczki z życzeniami sukcesów i ciekawych przygód w szkole. Następnie dzieci uczciły ten dzień wspólnym wyjściem do cukierni na lody

Sówkom - absolwentom życzymy wielu sukcesów w szkole i spełnienia marzeń! :)

• Kodowanie na dywanie

5 czerwca 2023 roku grupę Poziomki odwiedziła Pani Anna Świć, która przeprowadziła zajęcia z kodowania na dywanie. Pani Ania wykorzystała m.in. matę do kodowania i roboty edukacyjne GeniBoty. Przedszkolaki poprzez zabawę i doswiadczanie zostały wprowadzone w świat logicznego myślenia, obserwacji, technologii oraz robotyki. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach kodowania. Wykazywały się twórczą postawą oraz dociekliwością. Na koniec Poziomki za systematyczną pracę otrzymały dyplomy. Dziękujemy Pani Ani za odwiedzenie naszego przedszkola!

• Dzień Dziecka w przedszkolu

1 czerwca to dzień szczególny i uroczysty -  Dzień Dziecka. Obchodziliśmy go w przedszkolu bardzo radośnie. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Były zabawy sportowe, bańki mydlane oraz wspólne zabawy i tańce przy muzyce. Było kolorowo i wesoło. Ogromną atrakcją były też fotobudki, które stanęły w naszym ogrodzie dzięki uprzejmości Rodziców Sebastianka z grupy I. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość zrobić sobie wyjątkowe zdjęcia w fotobudce.
            Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom Sebastianka za uświetnienie tego wyjątkowego dnia!

• Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Dzień Dziecka, w którym uczestniczyła grupa Sówek i Poziomek. Dzieci korzystały m.in. z takich atrakcji jak dmuchańce, czy gry plenerowe. Nie zabrakło też smakołyków, którymi częstowały Panie z Koła Gospodyń