• Dzień Naleśnika

      Obchodzony na początku lutego Dzień Naleśnika był doskonałą okazją do zorganizowania w naszym przedszkolu zajęć i zabaw z jego wykorzystaniem. Przedszkolaki poznały przepis na to danie, a także bawiły się w różne zabawy, których "bohaterem" był naleśnik. Nie mogło oczywiście zabraknąć degustacji tego pysznego dania, które jest ulubioną potrawą niemal wszystkich dzieci. Przedszkolaki miały okazję posmakować naleśników w różnych kolorach oraz z różnymi dodatkami, które samodzielnie wybrały.

      Naleśniki są pyszne! :) 

     • Kolorowe wafle

      Na kolejnych zajęciach kulinarnych dzieci przygotowały kolorowe wafle. Na początku zajęć dzieci utrwalały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się mikserem. Dzieci samodzielnie smarowały wafle oraz odpowiednio układały i dociskały wafle.  Przygotowane wafelki wyglądały naprawdę apetycznie. Przedszkolaki zadanie wykonały doskonale. Dzieciom bardzo posmakowały zrobione własnoręcznie andruciki.

     • Bajkowa wyprawa Sówek

      Tym razem przedszkolaki pomogły Kopciuszkowi w pracach domowych, wykazały się przy tym dużym zapałem i niezwykłą cierpliwością oraz zgodnie współpracując zaprojektowały wieżę Roszpunki i zaplotły jej warkocz.

      Omawiane bajki: „Kopciuszek”, „Roszpunka”.

     • Zabawy na śniegu

      Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, kopiąc tunele.  Było wesoło, kolorowo i radośnie.

     • Dzień Babci i Dziadzia

      „Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

      Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

      i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

      Dzieci z przedszkola przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Wszystkie występy zostały nagrane, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli je obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie laurki lub wykonał drobne upominki.  Babciu, Dziadku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości!

     • Układamy jadłospis

      Dzieci z grupy V miały spotkanie z Panią intendentką i dowiedziały się wielu ważnych wskazówek na temat komponowania zdrowego menu. Planując jadłospis, należy uwzględnić w nim zasady prawidłowego żywienia: codzienne posiłki powinny dostarczać odpowiednich składników i zapewniać zrównoważony bilans energetyczny. Pani wyjaśniła, na czym polega racjonalne odżywianie. Słoneczka dostały zadanie, aby ułożyć wybrany posiłek zgodnie z poznanymi zasadami komponowania jadłospisów. Dzieci samodzielnie zaprojektowały kolorowy
      i smaczny jadłospis na cały tydzień.

     • Bal karnawałowy

      Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się nasze przedszkolaki podczas balu karnawałowego. W przedszkolu tego dnia pojawili się bohaterowie znanych bajek, wróżki, księżniczki, motylki, piraci, strażacy, policjanci i wiele, wiele innych postaci. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Na szczęście kolejny bal już za rok :)

     • Audycja muzyczna

      Kolejne spotkanie ze Szkołą Muzyczną „Yamahą” związana była z teatrem, z tym jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy. Dzieci miały okazję obejrzeć pacynki, jawajki, marionetki, kukiełki.  Wraz z prowadzącymi bawiły się w teatr. Jak zwykle było wesoło, głośno i muzycznie.

     • Dbamy o zęby

      W grupie Słoneczek odbyło się kolejne spotkanie z Panią z Fundacji Wiewiórki Julii.Pani rozmawiała z dziećmi o właściwym szczotkowaniu zębów w celu zapobiegania próchnicy.

     • Kodowanie na dywanie - Poziomki

      W miesiącu grudzień przedszkolaki z grupy III Poziomki wykonały zadania z programu Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem:

      - sudoku na kubeczkach

      - uzupełnij brakujące

      - kolor w kolor

      - podwójny kolor

      - ustawienie wieży z kolorowym warunkiem

      - wieże z warunkiem w postaci kierunku ustawienia kubków

      - zakodowana opowieść

     • Góra emocji

      W grudniu w ramach realizacji autorskiego programu „Góra emocji”, dzieci z grupy „Biedronki” miały możliwość zapoznania się z książką Carme Dolz „Burza w słoiku”. Dzięki tej książce dzieci dowiedziały się co dzieje się z naszym organizmem, kiedy jesteśmy źli, a także poznały różne sposoby radzenia sobie ze złością. Ponadto uczestniczyły w zabawach „Tak czy nie?”, „Jak zachowują się ludzie, którzy…”. Grały w grę planszową „Emocje” oraz uczestniczyły w zabawach prowadzonych metodą R. Labana z wykorzystaniem gazet. Przedszkolaki wykonały również swoje „słoiki spokoju”, które sprawiły im wiele radości.

     • Wigilia

      W naszym przedszkolu, jak co roku 21 grudnia odbyła się Wspólna Wigilia. Na początku tego uroczystego dnia, wszystkie dzieci zostały zaproszone na przedstawienie do grupy Biedronek. Po zakończeniu części artystycznej  dzieci wraz z Paniami udały się do swoich sal na uroczysty obiad wigilijny. Przy pięknie udekorowanych stołach dzieci spożywały tradycyjny barszczyk, rybkę czy pierogi. W tym dniu w przedszkolu dało się słyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki. To był bardzo wyjątkowy dzień i cieszymy się, że mogliśmy go wspólnie przeżyć

     • Pieczemy pierniczki

      Przedszkolaki z grupy V zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

     • Wizyta Mikołaja

      Dnia 5 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. Powitaliśmy św. Mikołaja wierszem i piosenką. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

     • Spotkanie z pracownikiem biblioteki

      2 grudnia nasze przedszkole odwiedziła pani z biblioteki, która poprowadziła blok zajęć czytelniczych z okazji MIKOŁAJA; wzięło w nich udział 6 grup. Ta forma dydaktyczna miała za zadanie przybliżenie dzieciom postaci tego wyczekiwanego Gościa przedstawionego w książce pt.: „Przygody Świetego Mikołaja” m. Zajęcia wprowadziły nas wszystkich w nastrój zbliżających się dużymi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

     • Góra emocji

      W listopadzie „Biedronki” w ramach realizacji autorskiego programu „Góra emocji” miały możliwość zapoznania się z książką  Joanna Gaines pt. „Świat chce byś był sobą”. Dzięki książce przedszkolaki dowiedziały się, że odmienność stanowi nieodłączny i niezbędny element świata, a także, że różnorodność i niepowtarzalność każdego człowieka czyni świat ciekawym, kolorowym i fascynującym. Ponadto podczas listopadowych zajęć, przedszkolaki wykonały kolorowe balony, a także brały udział w różnorodnych zabawach, m.in: „gest przywitalny”, „zielony lubi wszystkich” – zabawa z kodowaniem, „głuchy telefon przy użyciu balona” czy „taniec kangurów”. Grały w grę edukacyjną „Góra uczuć”, tworzyły ścieżkę sensoryczną z darów jesieni, która sprawiła im wiele radości. Spacerując po rożnych fakturach i zamykając oczy, dzieci uruchamiały nie tylko wyobraźnię, ale także próbowały odgadnąć, co w danym momencie miały pod stopami. Określały, co było miękkie, co twarde, a także jakie towarzyszyły im emocje podczas odbywania sensorycznego spaceru. Dzieci robiły również „balonowego gniotka”, który był jednym ze sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Ponadto brały udział w ćwiczeniach oddechowych i relaksacyjnych.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów Poland
   • NUMER KONTA BANKOWEGO - PŁATNOŚCI 34 1020 4391 0000 6502 0187 6531 _ NUMER KONTA BANKOWEGO - DAROWIZNY 92 1020 4391 0000 6402 0144 7960
   • Dyrektor przedszkola przyjmuje strony: poniedziałki: 14:00-16:00 środy: 8:00-10:00
   • Grabarek Patrycja - p.grabarek@pp24.resman.pl Haber Magdalena - m.haber@pp24.resman.pl Janusz Agnieszka - a.janusz@pp24.resman.pl Kras Agnieszka - a.kras@pp24.resman.pl Margol Marlena - m.borek@pp24.resman.pl Siuta Elwira - e.siuta@pp24.resman.pl Szyja Agnieszka - a.szyja@pp24.resman.pl Trzcińska Elwira - e.trzcinska@pp24.resman.pl Warzybok Renata - r.warzybok@pp24.resman.pl Worosz-Byczyńska Arletta - a.byczynska@pp24.resman.pl Ziarnik Anna - a.ziarnik@pp24.resman.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych