• Zajęcia czytelnicze w grupie 3

      Czytanie dzieciom bajek jest nie tylko przyjemną czynnością, ale także zaspokaja potrzeby  emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Z prawdziwą  przyjemnością grupa „Biedroneczek” przywitała mamę Jasia, która odwiedziła nasze przedszkole. Pani Ania pokazała przedszkolakom, jak wygląda karta biblioteczna, wytłumaczyła, w jakim celu jest ona nam potrzebna i jak można z niej korzystać oraz zachęcała dzieci do wypożyczania książek z biblioteki. Następnie przedszkolaki wsłuchały się we wspaniałe przygody małego, przyjaznego żółwika Franklina.

      Serdecznie dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i ciekawe spotkanie:)

     • Zajęcia z robotyki u Misiów

      Czy robotyka może być kreatywną zabawą? Zdecydowanie tak! Dzieci z grupy Misie miały szansę się o tym przekonać, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez mamę jednego z naszych przedszkolaków. Podczas warsztatów mali "inżynierowie" budowali z klocków LEGO bardzo ciekawe konstrukcje. Zajęcia te niewątpliwie pobudziły wyobraźnię dzieci, zainteresowanie fascynującym światem techniki, pozwoliły zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia i dostarczyły przedszkolakom mnóstwo wspaniałej zabawy.

      Bardzo serdecznie dziękujemy Mamie Natanka za poświęcony nam czas!

     • Dzień Przedszkolaka

      Co roku w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz by przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

      Przedszkolaki z naszego przedszkola uczciły ten dzień piosenkami, wesołymi zabawami oraz uczestnicząc w konkurencjach sportowych. Każdy przedszkolak tego dnia samodzielnie ozdobił i podpisał odznakę wzorowego przedszkolaka:)

      Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

     • Dzień Kropki u SÓWEK

      W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” przedszkolaki brały udział w obchodach Dnia Kropki. Dzieci szukały kropek dookoła siebie, uczestniczyły w zabawie malarskiej
      i improwizacjach muzyczno- ruchowych z wykorzystaniem kolorowych piłeczek i chusty animacyjnej, oglądały film „The Dot” budząc wiarę we własne możliwości i chęć odkrywania talentów, szukały sposobu na przedstawienie „przyjemnego, kolorowego, deszczu”, czarowały z kartki ożywiając stworzoną przez siebie Kropkę, wykorzystując do tego aplikację Quiver, brały udział w zabawie manipulacyjnej zainspirowanej książką „Naciśnij mnie” H. Tullet. Przedszkolaki zabrały również do domu puchate „Kropciaki”, obiecując im ciekawe przygody!

     • Wrześniowe spacery SÓWEK

      Wykorzystując słoneczne dni przedszkolaki korzystały z możliwości obcowania z przyrodą, brały udział w zabawach ruchowych wśród drzew, dokonywały własnych odkryć przyrodniczych, oglądały drzewa owocowe i grządki warzywne, szukały największej dyni a przede wszystkim czerpały radość ze wspólnych działań na świeżym powietrzu.

     • SÓWKI – poznajemy się

      Grupa Sówek co roku się zmienia, we wrześniu dołączyły do nas nowe Sówki i wszystkim nam zależało, aby poczuły się u nas dobrze. Pierwsze tygodnie upłynęły nam na poznawaniu siebie, sali, przedszkola, na wspólnych zabawach. Starsze przedszkolaki chętnie służyły młodszym kolegom i koleżankom pomocą i uśmiechem 😊  SÓWKI to SÓWKI! 😉

     • Wyjazd do kina

      Dzieci z grupy IV (słoneczka) i V (sówki) obchodziły dzień przedszkolaka podczas wyjazdu do kina Helios. Nasi wychowankowie mieli okazję brać udział w prelekcji i konkursach z zakresu wiedzy o Włoszech. Dzieci oglądały film „Luca” pełen niezwykłych przygód opowiadający o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze oraz niezwykłej przyjaźni.

     • Dzień kropki

      15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.   Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek.

     • Dzień Kropki w grupie Misie - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”

      15  września, „Dniem Kropki”, rozpoczęliśmy cykl zajęć pierwszego modułu (Kreatywność) Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. 

      W „Dniu Kropki” bawiliśmy się z  chustą animacyjną i piłeczkami różnej wielkości. Oglądaliśmy  bajkę The Dot (kropka). Wykonywaliśmy „kropkowane zadania” i zamienialiśmy w parach  kolorowe kropki w co tylko chcieliśmy.  Najwięcej frajdy sprawiło nam ożywianie, za pomocą aplikacji Quiver, zaprojektowanych przez nas kropek.

      Drugiego  dnia dowiedzieliśmy się, że każdy człowiek ma jakiś talent i jest wyjątkowy. Zastanawialiśmy się, w czym jesteśmy najlepsi i wykonywaliśmy rysunki pokazujące nasze mocne strony.

      Ostatniego dnia obejrzeliśmy krótki filmik instruktażowy podczas którego pani Jowita z „MiguMig” nauczyła nas, jak pokazać w języku migowym słowa: dzień dobry, proszę, dziękuję i przepraszam. Rozmawialiśmy o emocjach i okazywaniu szacunku innym ludziom.

      Codziennie na początku i na końcu zajęć zaznaczaliśmy na Emocjometrach nasze samopoczucie.

     • Biedronki uczą się dbać o swoje zdrowie

      Promocja zdrowia oraz wyrabianie nawyków zdrowotnych to w przedszkolu priorytet. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dzieci i prawidłowym ich rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dzieci. Dlatego też dzieci z grupy III bardzo poważnie podeszły do tematu dbania o swoje zdrowie i przez cały tydzień rozmowy, piosenki, zabawy czy działalność plastyczna toczyły się wokół tematu zdrowych warzyw. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania, zostały także włączone  do przygotowywania śniadania. Zarówno wykonanie jak i konsumpcja pysznych kanapek wyszła dzieciom doskonale. Odbyła się także degustacja warzyw, które można jeść na surowo, a także tych w postaci przetworów. Przedszkolaki w mgnieniu oka zjadły wybrane przez siebie warzywa. Ponadto podczas zajęć wychowankowie z chęcią wykonywali zabawy, ćwiczenia i prace w omawianej tematyce.

     • Oto Hałabała zna go Polska cała

      W roku szkolnym 2021/22 dzieci z naszego przedszkola biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym dla przedszkoli „Oto Hałabała, zna go Polska cała”. Podczas realizacji różnych zadań będzie dzieciom towarzyszyła maskotka krasnala Hałabały . Krasnal wprowadzi naszych wychowanków w świat literatury dziecięcej, rozbudzi ciekawość przyrodniczą oraz wzbogaci ogólną wiedzę o świecie.

     • Dni adaptacyjne

      3 - latki z grupy „Stokrotki” rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Podczas zajęć adaptacyjnych poznały koleżanki i kolegów, Panie, salę zabaw. Uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, lepiły z ciastoliny, wykonały pracę plastyczną – stokrotki. Miały również czas na zabawę w gronie nowych kolegów.

     • „Ruszam dalej w świat…”

      25 czerwca w grupie „Jeżyków” odbyło się uroczyste „Pożegnanie Przedszkola”. Dzieci zaprezentowały umiejętności zdobyte w przedszkolu: zaśpiewały piosenki, zagrały na instrumentach perkusyjnych, liczyły, czytały, wykazały się wiedzą przyrodniczą, sprawnie wykonały ćwiczenia gimnastyczne. Na koniec pożegnały pracowników przedszkola wręczając im własnoręcznie wykonane upominki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, albumy ze zdjęciami oraz książeczki od Rady Rodziców.

      Były także podziękowania dla rodziców, którzy angażowali się w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą.

      Życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów w szkole oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.

      Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

      Kiedy już będę uczniem w szkole

      To znajdę wyjście, wiem co zrobię

      Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole!

       

      Serdecznie zapraszamy!!!

     • Dzień Żyrafy

      21 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Żyrafy. Przedszkolaki omawiały wygląd żyrafy i poznawały ciekawostki dotyczące tego zwierzęcia, dowiedziały się również dlaczego akurat tego dnia obchodzony jest Dzień Żyrafy. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą głowę i szyję żyrafy, a następnie w ogrodzie przedszkolaki podziwiały swoje prace, porównywały długość każdej z żyraf i wskazywały najdłuższą oraz najkrótkszą żyrafią szyję.  

     • Pożegnanie starszaków u Sówek

      Wspólny taniec, śpiew i dużo radości płynącej z bycia razem... Tym bardzo swobodnym i przyjemnym akcentem przedszkolaki z grupy Sówek pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, gratulując im ukończenia przedszkola i życząc powodzenia w szkole. Nasze Sówki otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które będą im przypominać o wspólnych przedszkolnych chwilach i pierwszych przyjaźniach. Świętowanie dzieci zakończyły grupowym wyjściem na lody, było pysznie i wesoło!

     • Dni Bezpiecznych Przedszkoli

      W tym roku Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola przebiegały pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat zdrowego żywienia oraz wpływu aktywności ruchowej na zdrowie. Brały udział w ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach ruchowych w ogrodzie. Wychowankowie zostali zapoznani  z opowiadaniami, które dotyczą zdrowia np. „Katar”, „Lewa noga i czekoladki”. Następnie ilustrowały treść opowiadania dostrzegając to co służy zdrowiu.

     • Dzień Oceanów u Biedronek

      Co roku 8 czerwca w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. W związku z tym w drugim tygodniu czerwca dzieci z grupy „Biedroneczki” przystąpiły do wspólnego świętowania. Czterolatki wybrały się w „podwodną podróż”, gdzie nie zabrakło pływania w morskich głębinach oraz sterowania pirackim statkiem. Dzieci uczyły się wskazywać różne morza i oceany na globusie i mapie, nazywały je i określały, gdzie leżą. Na dużej mapie dzieci szukały mieszkańców podwodnego świata, a jest on wyjątkowo bogaty i różnorodny.  Dowiedziały się również, jakie rośliny i zwierzęta żyją w podmorskich krainach. Do zabawy wykorzystana została kolorowa chusta animacyjna, która zamieniła się w ocean, a orzechowe łódeczki pływały po wzburzonej wodzie. Nie obyło się również bez przeliczania i segregowania przedmiotów związanych z morzem. Były również zagadki i zabawy ruchowe oraz bardzo pomysłowe prace plastyczne.

     • "Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      Majowe zabawy z kodowaniem u Misiów skoncentrowane były wokół gier rozgrywanych na macie, zabaw z kolorowymi kodami oraz utrwalaniu umiejętności wyznaczania i odczytywania kodów kierunkowych. Zabawy z kolorowymi kodami przyniosły wiele radości oraz utrwaliły u dzieci umiejętność poruszania się w przestrzeni i określania poprawnie kierunków i stron ciała. W czasie układania i rozgrywania swojej własnej oraz innych gier planszowych na macie, przedszkolaki rozwijały umiejętność strategicznego, logicznego myślenia oraz współdziałania w zespołach (porozumiewania się co do strategii rozegrania gry), ćwiczyly pamięć i koncentrację uwagi; kształtowały również odporność emocjonalną oraz umiejetność znoszenia porażki w przypadku przegranej. Ponadto dzieci utrwalały wygląd wybranych cyfr oraz figur geometrycznych oraz doskonaliły umiejętność prawidłowego przeliczania. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom mnóstwo wrażeń i różnorodnych emocji. 

     • Dzień dziecka

      Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Przygotowano wiele atrakcji. Dzieci odwiedził Marshall z ulubionej bajki Psi Patrol. Odbył się pokaz karate w wykonaniu dzieci. Najwięcej radości przysporzyły jednak zabawy sportowe na świeżym powietrzu! Zawody sportowe zakończyła zabawa ruchowa w rytm piosenek dla dzieci. Kolorowe pociągi utworzone z dzieci pojechały do przedszkola na obiad i inne pyszności. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

     • Jestem Przyjacielem Lasu - grupa II

      "Jestem Przyjacielem Lasu" - takim hasłem dzieci z grupy II rozpoczęły tydzień. Podczas zajęć i zabaw przedszkolaki dowiedziały się, że lasy pełnią bardzo ważną rolę dla człowieka, zwierząt i roślin, poznały korzyści, jakie dają ludziom lasy, a także, że są one źródłem czystego powietrza. Dzieci poznały zasady zachowania się w lesie, segregując ilustracje na właściwe i niewłaściwe zachowania wobec przyrody. Wykonywały prace plastyczne, śpiewały piosenki, bawiły się w rytm wesołych melodii, liczyły liście, oglądały książki przyrodnicze. Wysłuchały także odgłosów lasu i wybrały się na „spacer do lasu” podczas opowieści ruchowej. Ze względu na ogromne bogactwo, jakie daje nam las, jego walory i użyteczność, warto przybliżać tematykę przyrodniczą wśród najmłodszych, aby uczyć ich szacunku i miłości do przyrody.

     • Kocham Mamę i Tatę.

      " Uczyliście mnie chodzić, uczyliście mnie mówić, 
      jak się zachowywać, jak zwracać się do ludzi.                                                       
      (...) mogę na Was liczyć, wiem, że mi pomożecie                                              
      najlepszych mam Rodziców na całym wielkim świecie.                                                                              

      A najpiękniejsze chwile są, kiedy mnie tulicie 
      dajecie mi buziaki, idziemy tak przez życie (...)

      Dziękuję Mamo, dziękuję Tato (...) 
      za to, że macie dla mnie czas 
      bardzo kocham Was!"  

      Z okazji Dnia Mamy i Taty nasze Przedszkolaki wykonały piękne upominki, a także pilnie uczyły się piosenek i wierszy, by zaprezentować je kochanym Rodzicom. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Dzieci niespodzianki przyniosą Rodzicom dużo radości! 

       

     • Światowy Dzień Pszczoły

      TAKA MAŁA, A TAKA WAŻNA - pod takim hasłem obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pszczół, który przypada na 20 maja. Jest to inicjatywa, która zrodziła się, aby podkreślić rolę pszczoły miodnej w przyrodzie. Nasze przedszkolaki przez cały tydzień zapoznawały się z tematyką dotyczącą pszczół. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne o pszczołach, rozmawaliśmy o tym, jak wyglądają pszczoły, jak fukcjonują pszczele rodziny w ulu, w pasiece i czym zajmują się poszczególne pszczoły zamieszkujące ul - królowa, robotnice oraz trutnie, a także jak przebiega cykl życia pszczoły. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo pracowite są pszczoły i że zawdzięczamy im o wiele więcej niż pyszny i zdrowy miód, a także na czym polega praca pszczelarza opiekującego się pasieką. Degustowaliśmy pyszne miody, robiliśmy lemoniadę, a także próbowaliśmy zamienić się w pracowite pszczólki zbierające pyłek i nektar. Bawiliśmy się też i tańczyliśmy do znanych piosenek m. in. "Psczółka Maja", "Taniec Mai" oraz wykonywaliśmy przepiękne tematyczne prace.  

     • "Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W kwietniu przedszkolaki z grupy Misie podczas kolejnych zajęć z matą do kodowania utrwalały umiejetność posługiwania się współrzędnymi i układania na macie zakodowanych obrazków, jak również dokładania ich symetrycznych części. Dzieci poznały również popularną grę "kółko i krzyżyk" i rozgrywały ją na macie. Celem zajęć było przede wszystkim rozwijanie wyobrażni, umiejętności koncentracji, spostrzegawczości, percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także wyzwalanie radości ze wspólnej pracy i zabawy.  Podczas gry na macie przedszkolaki rozwijały umiejętność logicznego, strategicznego myślenia, jak również kształtowały odporność emocjonalną i zdolność do wysiłku intelektualnego oraz umiejetność znoszenia porażki.

     • Światowy Dzień Ziemi

      W ostatnim tygodniu kwietnia przedszkolaki z grupy Misie świętowały Światowy Dzień Ziemi. Przez cały tydzień dzieci brały udział w różnych formach aktywności związanych z tematyką ekologii. Obejrzały filmik edukacyjny dotyczący zanieczyszczenia środowiska oraz segregacji odpadów, rozmawiały o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić, aby była szczęśliwa (czysta); dowiedziały się, co to jest ekologia, recykling i dlaczego należy segregować śmieci. Przypomniały sobie i utrwaliły zasady segregacji śmieci, jak również samodzielnie je "segregowały" umieszczając ilustracje róznych odpadów w odpowiednich pojemnikach. Misie nauczyły się również ekologicznej piosenki "Świat w naszych rękach", a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną z wykorzystaniem surowców wtórnych.

     • Światowy Dzień Książki

      23 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Książki. Z tej okazji czytaliśmy wybrane pozycje literatury dziecięcej, poznawaliśmy etapy powstawania książki, robiliśmy zakładki, utrwalaliśmy zasady korzystania z książek oraz śpiewaliśmy Piosenkę o książeczce, a także bawiliśmy się w inscenizowanie wybranych wierszy oraz bajek dla dzieci. 

     • "Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W marcu przedszkolaki z grupy Misie, w związku z realizacją kolejnych zadań z programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, doskonaliły i rozwijały różnorodne kompetencje kluczowe - językowe, matematyczne, społeczne. Podczas zajęć z krążkami na macie doskonaliły umiejętności językowe oraz rozwijały słuch fonematyczny poprzez nazywanie i dzielenie nazw obrazków na sylaby, określanie głoski w nagłosie oraz układanie odpowiednio poszczególnych krążków na właściwych polach maty. Przedszkolaki po raz kolejny zmierzyły się również z układaniem sudoku, a także z zadaniami z kubeczkami („kodowanka – przesuwanka”, „zakazany kolor”), podczas których rozwijały umiejętności logicznego, strategicznego myślenia i wspólnie zastanawiały się nad znalezieniem rozwiązania postawionych przed nimi zadań. Podczas zajęć dzieci poznały również pojęcie „współrzędnych” i uczyły się odczytywać współrzędne na macie. Przedszkolaki wykonywały zadania polegające na wypełnieniu kratkowanej strony maty według określonego kodu tj. według współrzędnych, układając dzięki temu piękne obrazki w tych  współrzędnych „ukryte”.  Poruszanie się za pomocą koordynatów, czyli umiejętność  odczytywania współrzędnych służy rozwijaniu u dziecka wielu umiejętności m.in. rozwija umiejętność koncentracji, wyobraźnię, spostrzegawczość, percepcję wzrokową, a także koordynację wzrokowo-ruchową.

     • Witaj wiosno!

      22 marca dzieci z naszego przedszkola wesoło witały nową porę roku - wiosnę. Zanim wyruszyły na jej poszukiwania, w salach witały wiosnę tańcami, śpiewem i radosnymi zabawami. Następnie przedszkolaki, z wiosennymi gadżetami w rączkach, udały się na spacer, aby poszukać w przyrodzie oznak wiosny i zaprosić ją do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre. 

     • Dzień Kolorowej Skarpety

      W grupie VI 22 marca był kolorowy nie tylko z powodu witania wiosny. Starszaki wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa poprzez założenie skarpetek w różnych kolorach i nie do pary. Ten gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na stopach były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

     • "Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W lutym, realizując dalsze zgadnienia programu "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem", dzieci z grupy Misie układały na macie - przy pomocy kolorowych kartoników i kubeczków - zakodowane obrazki na bazie instrukcji słownej, wypowiadanej przez nauczyciela. "Słuchaj, pomyśl, ułóż" - były to zadania, które wymagały od przedszkolaków koncentracji i uważnego słuchania instrukcji nauczyciela, jak również doskonalące umiejętności przeliczania, określania kierunków przestrzennych, a także rozwijające umiejętność współdziałania w grupie i stosowania się do wspólnie ustalonych zasad oraz kształcące spostrzegawczość wzrokową i wyobraźnię przestrzenną.   

     • Dzień Kota

      Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę, 17 lutego dzieci  z grupy II i III obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy.  Aktywnie uczestniczyły w rysowaniu kotków na tablicy interaktywnej oraz różnych kocich zabawach.

     • Dzień Pizzy w grupie VI

      9 lutego przedszkolaki z grupy 6 brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pizzy. Dzieci zapoznały się z historią uwielbianego przez nie przysmaku: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje. Odbyła się również wspólna rozmowa na temat etapów wykonania pizzy. Dzieci dowiedziały się również, jaka jest najpopularniejsza pizza Włoch - margherita, której nazwa pochodzi od słynnej królowej tego kraju, a mianowicie Margherity Sabaudzkiej. Bawiąc się we włoskich kucharzy grupa 6- latków w formie prac plastycznych wykonała pizzę, na którą składały się pojedyncze kawałki z ulubionymi dodatkami. Wyglądały smakowicie!

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W styczniu przedszkolaki z grupy „Misie”, w związku z dalszą realizacją programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, poszukiwały rozwiązań kolejnych postawionych przed nimi zadań. Najpierw tworzyły własną, grupową, zakodowaną opowieść zgodnie z tym, co wskazywały kolejne kody oraz utrwalały znajomość figur geometrycznych, odczytując m.in. podwójny kod, zgodnie z którym poruszały się po macie do kodowania. Kolejne, niełatwe zadania, które wykonywały dzieci podczas zajęć dotyczyły wstępu do układu współrzędnych – przedszkolaki uczyły się odczytywać miejsce w układzie współrzędnych i odpowiednio z podanym kodem uzupełniać pola na macie („kodujemy kolor-kształt”,; „uzupełnij pola”); jak również poznały pojęcie symetrii i układały na macie – samodzielnie oraz w parach - symetryczne wzory. Celem zajęć było rozwijanie wielorakich kompetencji u dzieci – przede wszystkim matematycznych, językowych oraz społecznych (doskonalenie umiejętności odczytywania i tworzenia kodów kierunkowych oraz odczytywania znaków i symboli, orientacji na płaszczyźnie i w przestrzeni, rozwijanie umiejętności logicznego, ale też kreatywnego myślenia, wzbogacanie słownika dzieci o nowe pojęcia, rozwijanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości, jak również doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz w parach).  

     • Bal Karnawałowy

      Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w piątek, 29 stycznia, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal.  Pojawiły się kotki, tygryski, małpki, gepardy, węże, misie. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem.

     • Dzień Ryby w grupie 4 oraz 5

      „Gdzieś w głębinach morskich fal...” - zabawami do tej piosenki przedszkolaki w grupach 4 oraz 5 rozpoczęły obchody Dnia Ryby. Dzieci poznały budowę ryby oraz liczne ciekawostki na temat różnych morskich stworzeń, oglądały film przyrodniczy o wybranych gatunkach ryb, dowiedziały się, czym grozi spotkanie ze szkaradnicą i szukały jej w morskich głębinach; brały również udział w grach i zawodach zręcznościowych. „Łowiąc rybki” wykazały się dużym sprytem i precyzją. Przedszkolaki badały też zjawisko symetrii w przyrodzie, a na koniec tworzyły „mini akwaria.” Zostały również uwrażliwione na potrzebę dbania o czystość wód rzek, mórz i oceanów.

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W grudniu przedszkolaki z grupy „Misie”, realizując kolejne zagadnienia programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, poznały podstawowe zasady tworzenia kodów i układały swoje pierwsze kody ze strzałek kierunkowych - „droga do domu”, „piłka do bramki” - również z uwzględnieniem podanych przez nauczyciela warunków. Podczas zajęć dzieci ustawiały też kubeczkowe sudoku na macie, a także układały kubeczki na kolorowej stronie maty zgodnie z kodem podanym przez nauczyciela („uzupełnij brakujące”, „kod w kolorach ukryty”, „kolor w kolor”, „podwójny kolor”). Celem prowadzonych zajęć było rozwijanie u dzieci umiejętności określania kierunków, logicznego myślenia, spostrzegawczości i koncentracji uwagi oraz zadaniowego podejścia do stawianych problemów (samodzielnego myślenia i  szukania rozwiązań), a także rozwijanie kompetencji społecznych dzieci, czyli umiejętności pracy w zespole i grupie.  

     • Wigilia w przedszkolu

      Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 23 grudnia. W  cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i oczywiście wspólnie kolędowaliśmy. W tym dniu dzieci , oglądały przedstawienie jasełkowe, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad.

     • Dzień Kredki w grupie V

      Dzień Kredki w grupie 5 - twórczy, energiczny i wesoły! Nie brakowało pomysłów na gry i zabawy inspirowane naszą bohaterką dnia - KREDKĄ. Przedszkolaki porównywały różne rodzaje kredek i ślady jakie zostawiają na kartce papieru; porównywały ich długość, wielkość, dokonywały pomiarów za pomocą kredki. Powstały kolorowe labirynty, które posłużyły do zabaw zręcznościowych. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych z wykorzystaniem rekwizytu dnia oraz w zawodach polegających na temperowaniu kredek na czas. Dziękujemy Pani Ani za CZERWONĄ KREDKĘ - WIELKĄ INSPIRACJĘ naszych zabaw! :)

     • Dzień Pluszowego Misia u Sówek

      Dzień Misia u Sówek rozpoczął się od poznania kilku ciekawostek na  temat pluszowych misiów i prawdziwych niedźwiadków. Następnie przedszkolaki przeglądały książeczki w poszukiwaniu ulubionych historii z misiem w roli głównej. Nie zabrakło zagadek i zabaw muzycznych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kolorowych piłeczek i balonów. Dzieci uczestniczyły również w misiowych zabawach matematycznych z elementem kodowania. Przedszkolaki samodzielnie skonstruowały z klocków "maszynę losującą" w kształcie misia, którą wypróbowały podczas wróżb andrzejkowych. Do wspólnych zabaw włączył się duży pluszowy miś, który z pewnością tego dnia był największą niespodzianką dla dzieci - dziękujemy Pani Ani za zaproszenie do nas tak sympatycznego Gościa ze Stumilowego Lasu! :)

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W listopadzie przedszkolaki z grupy IV, realizując autorski program „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, uczestniczyły w zabawach z symbolami graficznymi. Z podanych symboli graficznych, zapamiętując sekwencję obrazków, dzieci samodzielnie tworzyły opowieść, ćwicząc przy tym pamięć wzrokową oraz słuchową, spostrzegawczość wzrokową, jak również rozwijając wyobraźnię i kreatywność. Przy pomocy symboli graficznych kodowały i dekodowały zawarte w nich informacje reagując w odpowiedni, umówiony sposób. Szereg różnorodnych zabaw prowadzonych w oparciu o symbole graficzne (zabawy z żabką, zakodowane instrumenty, zakodowana melodia, kodowanie kolorami, zakazany kolor, jestem robotem - sterowanie gestami) miał na celu wprowadzenie dzieci w świat symboli i znaków, rozwijanie umiejętności odbierania i przyswajania treści przekazywanych przez niewerbalne środki wyrazu (np. poprzez symbolikę graficzną, gesty) oraz rozwijanie myślenia symbolicznego, a także rozwijanie koncentracji uwagi i doskonalenie orientacji przestrzennej.  

     • Wizyta Świętego Mikołaja

      Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego starannie. Uczą się piosenek i wierszy, które będą mogły zaprezentować przed tak wielką osobą. 4 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po śniadaniu zawitał pod okna naszego przedszkola. Trwało to jednak krótko bo Mikołaj bardzo się spieszył czekały na niego jeszcze inne dzieci. Mikołaj zostawił pod drzwiami wspaniałe prezenty dla grzecznych dzieci.  Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci, przecież niecodziennie mamy okazję zobaczyć przez okno takiego Gościa.  

     • Akcja "Dzieci Dziękują Medykom"

      Dzieci z grupy Misów oraz Słoneczek wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieci Dziękują Medykom”. Cały świat od długiego czasu mierzy się z epidemią koronawirusa. Chorują, cierpią, często umierają setki tysięcy ludzi. Tragedia dotyka wielu z nas, wszyscy odczuwamy jej skutki. Jednak na pierwszej linii walki z COVID-19 dzielnie stoją służby medyczne. Lekarze i lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki, ratownicy i ratowniczki medyczne, pracownicy laboratoriów, kierowcy karetek, personel obsługi w szpitalach… To właśnie dla nich nasze Przedszkolaki stworzyły podziękowania w formie pięknej pracy plastycznej.

      Akcja „Dzieci Dziękują Medykom” daje możliwość ukazania dzieciom jak ważne jest to, co robią dla społeczeństwa służby medyczne i pokazanie, że słowo “Dziękuję”, choć tak proste, daje radość i siłę!

      Praca naszych przedszkolaków zostanie zamieszczona na stronie facebookowej projektu „Dzieci dziękują medykom” pod adresem  https://www.facebook.com/Dzieci-dzi%C4%99kuj%C4%85-medykom-100399118552850 z hashtagiem #dziecidziękująmedykom

     • Dzień Życzliwości

      W poniedziałek, 23 listopada, obchodziliśmy w grupie „Misie” Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji przeczytaliśmy opowiadanie pt. „ Zaczarowany flet” i przeprowadziliśmy rozmowę o życzliwości wobec innych. Uczyliśmy się piosenki i rozwiązywaliśmy zagadki o trzech magicznych słowach. Na koniec złożyliśmy przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem nie tylko w dniu święta. Przypieczętowaniem przysięgi było odbicie kciuków na „Sercu życzliwości” i rozdanie dzieciom „Uśmiechniętych medali”.

     • Spacer

      Dzieci z grupy I wybrały się na spacer. U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną jest oczywiście spacer. W grupie poziomek spacer to doskonała okazja do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt.

     • Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, przypomniały sobie wszystkie znane i lubiane misie z dziecięcych bajek, recytowały wiersze, bawiły się przy wesołych, misiowych piosenkach. Dzieci miały również okazję wykonać swojego misia oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w "misiowej" fotobudce.

     • 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      "Ja mam swoje prawa, proszę szanuj mnie
      kochaj i przytulaj, kiedy jest mi źle..."
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający na 20 listopada, to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z tymi, których prawa nie są respektowane. Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji "Niebieski Marsz", uczestnicząc tym samym w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, organizowanego przez UNICEF Polska. Uczciliśmy w ten sposób kolejną, 31 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Celem "Niebieskiego Marszu" było przypomnienie dzieciom o Ich prawach. Przedszkolaki, ubrane na niebiesko, z niebieskimi gadżetami w dłoniach maszerowały w okolicy naszego przedszkola. Wszystkie grupy uczestniczyły także w zajęciach dotyczących praw dziecka oraz obejrzały nagranie Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pani Małgorzaty Rauch z przesłaniem z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

     • Pasowanie na przedszkolaka

      Dzień 17 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Poziomki” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor przedszkolaków i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, gra na instrumentach zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom pasowania, medal z symbolem grupy oraz puzzle.

     • "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem" u Misiów

      W październiku przedszkolaki z grupy Misie, w ramach autorskiego programu "Koduję - główkę trenuję- zabawy z kodowaniem", brały udział w zabawach z użyciem kolorowych plastikowych kubeczków oraz maty do kodowania. Przedszkolaki układały różnorodne budowle - samodzielnie-wg własnego pomysłu; według kodu-wzoru pokazanego w przestrzeni oraz na płaszczyźnie, a także z zastosowaniem wskazanych przez nauczyciela utrudnień i warunków; ustawiały wieże według kodu - zgodnie z liczbą przeliczonych elementów lub liczbą sylab oraz "wieże współpracy" w parach i zespołach. Porządkowały i ustawiały kubeczki według określonych kryteriów, zakodowywały za pomocą kubków określone czynności, grały w kubeczkowe "bystre oczko" oraz w matematyczną grę z użyciem kubków i kostek do gry. Układały również kubeczki na macie na odpowiednich polach, zgodnie z poleceniem nauczyciela oraz doskonaliły orientację na płaszczyźnie w czasie zabaw z "wędrującym po planszy słońcem oraz kropką".
      Celem powyższych zajęć było rozwijanie orientacji na płaszczyźnie (obserwowanie wędrujących w różnych kierunkach elementów, ale także samodzielne sterowanie tymi elementami) i w przestrzeni, doskonalenie logicznego myślenia, spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz umiejętności obserwowania i kojarzenia. Bardzo ważnym celem zajeć było również rozwijanie umiejętności współpracy w mniejszych i większych zespołach oraz czekania na swoją kolej.   

       

       

     • Przegląd Recytatorski

      Dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu" - mawia Wanda Chotomska, popularna autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Warszawianka obchodziła dziś urodziny. Z tej okazji dnia 26 października w grupie Słoneczek odbył się Przegląd Recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej. Tym razem uczestnicy recytowali wiersze Wandy Chotomskiej przygotowane wraz z rodzicami w domu.   Repertuar był bardzo bogaty jak na 4 latków. Dzieci, mimo tak młodego wieku, świetnie sobie poradzili z interpretacją wybranych utworów oraz tremą.  Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i medalami.

     • Dzień Dyni

      20 października w grupie III obchodziliśmy Dzień Dyni. Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje - był to przyjemny początek tego wesołego dnia. Z tej okazji przygotowane były różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej. Tego dnia nawet na obiadek była zupka dyniowa i ciasto jabłkowo dyniowe.  To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.

     • "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem" u Misiów

      We wrześniu w grupie Misiów, w ramach autorskiego programu "Koduję - główkę trenuję- zabawy z kodowaniem" prowadzone były zabawy wprowadzające w świat kodowania. Były to zabawy z użyciem klocków, kolorowych kubeczków, patyczków oraz figur geometrycznych. Ich celem było pobudzanie do myślenia, rozwijanie koncentracji uwagi, spostrzegawczości wzrokowej, logicznego myślenia, a także umiejętności dostrzegiwania i kontynuowania rytmiczności wzorów. Przedszkolaki układały, porządkowały oraz poszukiwały rytmów; bawiły się również z kolorowymi kwadratami, między innymi układając sudoku, co okazało się wcale niełatwym zadaniem.

     • Pola Nadziei - sadzimy cebulki żonkili

      W dniu 5 października nasze przedszkole wzięło udział w jesiennej edycji akcji "Pola Nadziei", włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Pola Nadziei", która na terenie Rzeszowa organizowana jest przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tym dniu dniu wszystkie grupy przedszkolne sadziły cebulki żonkili, które symbolizują ideę działalności hospicyjnei i tworzyły w naszym przedszkolnym ogrodzie żonkilowe rabatki. Kwiaty, które rozkwitną wiosną 2021 roku zostaną rozdane pod publiczną zbiórką wiosennej edycji "Pola Nadziei" za symboliczną kwotę, która wesprze działalność Hopsicujm.  

     • Dzień Ziemniaka

      Dzieci z grupy III 6 października obchodziły Dzień Ziemniaka. Podczas zajęć w grupach dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących tej rośliny, a mianowicie: skąd się wzięła w naszym kraju, do czego je wykorzystujemy, ile mamy gatunków, jakie kolory, ile ważył największy ziemniak itp. Wszyscy wysłuchali bajki pt. „Bajka o ziemniaku” i rozwiązywali zagadki dotyczące tematyki dnia. Ciekawostką dla wielu z nich było poznanie dań i produktów, do których wykorzystuje się ziemniaki Podsumowaniem święta była zabawa plastyczno-techniczna z ziemniaków o nietypowym kształcie oraz zdjęcie w foto budce.

     • Dzień Muzyki u Misiów

      W grupie Misie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy ulubione tańce, graliśmy na niewidzialnych instrumentach, słuchaliśmy muzyki poważnej, a także czytaliśmy bajkę A. Głowińskiej "Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny".

     • Dzień Uśmiechu u Sówek

      Każdy powód do uśmiechu jest dobry... a w Dniu Uśmiechu szczególnie należy je mnożyć! Przedszkolaki z grupy 5 szukały uśmiechu na swoich twarzach i wywoływały go u rówieśników, szukały drugiej uśmiechniętej połówki za pomocą lusterek, układały go wspólnie z przygotowanych symboli, z uśmiechem zjadły drugie śniadanie i wybrały się na spacer w celu dalszych poszukiwań... Tam odkryły, że przyroda również potrafi się uśmiechać. Każde dziecko tego dnia zabrało do domu UŚMIECH, aby obdarować nim kogoś bliskiego - świętujmy tak codziennie!

     • Dzień Morza

      Światowy Dzień Morza, który obchodziliśmy 24 września stanowił doskonałą okazję do bliższego poznawania tajemnic wodnego świata. Był to dzień pełen dobrej zabawy oraz nauki. Dzieci pamiętały o tym, by mieć w tym dniu na sobie ubranko w kolorze niebieskim. Przedszkolaki poznawały morskie żyjątka, dowiedziały się, jak zbudowana jest ryba i poznały nazwy wybranych ryb morskich, słuchały nagrań morskich odgłosów i piosenek o morzu, a także samodzielnie tworzyły kolory morza i wykonywały morskie prace. To był ciekawy, pracowity i radosny dzień!

     • Dzień Przedszkolaka

      We wrześniu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było dużo radości i wspaniałej zabawy. Bawiliśmy się przy dziecięcych przebojach muzycznych, braliśmy udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach integracyjnych.

     • Witamy Panią Jesień

      • Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie.

       Kasztan, orzech, dziką różę, bukieciki dwa nieduże.

       Z astrów, z liści poukładane, własnoręcznie malowane.

      • Jak co roku we wrześniu do naszego przedszkola przyszła kolorowa Pani Jesień, uśmiechnięta i radosna. W tym dniu dzieci rozwiązywały ciekaw jesienne zagadki. Były też wspólne pląsy przy dzwiękach jesiennej muzyki. Odbyły się również jesienne spacery i obserwacja zmian jakie zachodzą w przyrodzie. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały przy pomocy różnych ciekawych technik plastycznych, tego dnia w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych