• Wigilia

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. W naszym przedszkolu już 20 grudnia zapanował świąteczny nastrój, gdyż obchodziliśmy przedszkolną Wigilię. Najpierw wszyscy obejrzeliśmy przepiękne, świąteczne przedstawienie w wykonaniu starszaków z grupy Poziomki, które wprowadziło nas w świąteczny klimat. Po przedstawieniu dzieliliśmy się opłatkiem, składalśmy sobie życzenia, a następnie zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Dzień ten sprawił, że wszyscy odczuliśmy wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

• Przedszkolaki w szkole

13 grudnia grupy Poziomki i Sówki odwiedziły Szkołę Podstawową Sióstr Pijarek. Wycieczkę w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia występu, nawiązującego do Akademii Pana Kleksa. Dzieci miały możliwość zobaczenia sal, do których uczęszczają uczniowie, a także innych pomieszczeń szkolnych jak: sekretariat, gabinet pani pielęgniarki oraz pani psycholog. Przedszkolaki miały okazję usiąść w szkolnych "ławkach” i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Uczniowie klasy II przywitali  nas piosenką w języku angielskim. Dzieci brały także udział w eksperymentach z zakresu fizyki i chemii. Przedszkolaki zadowolone i pelne wrażeń wróciły do przedszkola.

• Konkurs "Jesienny Zielnik"

Konkurs „Jesienny Zielnik” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, ich nauczycieli i rodziców. Ogółem z rzeszowskich przedszkoli wpłynęło 78 prac, z których każda była starannie wykonana, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Dlatego też oceny zebranych zielników dokonywali Rodzice naszych przedszkolaków poprzez głosowanie, w wyniku którego wyróżniono 10 prac. Pamiątkowe dyplomy i nagrody do odebrania w naszym przedszkolu od 20 grudnia 2023r.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie gratulujemy ciekawych pomysłów i serdaczkowe dziękujemy!

Dyrektor i Nauczyciele Przedszkola Publicznego Nr 24 w Rzeszowie

• Dzień guzika

"Guzik tu, guzik tam

Guzik krąży tu i tam.

Jak to miło i wesoło,

kiedy guzik krąży w koło".

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca w roku, a guziki liczone są tuzinami lub garściami, na które przypada 12 sztuk.

12 grudnia dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Guzika. Nie zabrakło w tym dniu zabaw z guzikami w roli głównej. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików o różnych kształtach, kolorach czy też różnej wielkości. Na początku wysłuchały opowiadania o magicznym guziku z Guzikolandii, a następnie podczas zabaw ćwiczyły umiejętności matematyczne: segregowały guziki ze względu na kształt, wielkość, ilość dziurek, przeliczały guziki oraz układały z nich różne wzory. Następnie ćwiczyliśmy motorykę małą poprzez tworzenie guzikowej bransoletki, zabawy z guzikowymi żelowymi woreczkami, szukanie guzików ukrytych w kolorowym ryżu oraz łowienie guzików z wody.

• Spotkanie z pszczelarzami

8 grudnia, Państwo Marta i Krzysztof Bałonowie z pasieki Eko - Bałon przeprowadzili w naszym przedszkolu cenne i ciekawe zajęcia nt. zwyczajów pszczół, ich pożytecznej roli, przybliżyli specyfikę pracy pszczelarza i sposoby pozyskiwania miodu. Rozbudzili w przedszkolakach zainteresowanie światem przyrody oraz uświadomili potrzebę troski o te niezwykle pożyteczne owady. Dzieci samodzielnie skręcały świeczki z plastrów wosku oraz uczestniczyły w degustacji miodów.
            Dziękujemy Pani Alicji za zorganizowanie tego słodkiego spotkania!

• Wizyta Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. 5 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola.

• Spotkanie z bibliotekarką

4 grudnia w poniedziałek grupę „Biedroneczek” oraz „Motylków” odwiedziła Pani Urszula, bibliotekarka z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Solarza.               Pani Urszula opowiedziała krótko dzieciom o swoim zawodzie, o tym na czym polega jej praca, jak wygląda biblioteka i do czego jest nam potrzebna. Dodatkowo Pani Urszula zorganizowała dla najmłodszych mikołajkowe zagadki oraz przeczytała dzieciom bajkę związaną z Gwiazdką i Mikołajem.  Dzieci były niezwykle zaciekawione i zasłuchane. Spotkanie  wprowadziło wszystkich w radosny klimat oczekiwania na Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

• Krasnoludki w bibliotece

Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do oddziału Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała również dzieciom wybrane, bardzo interesujące książki, które można wypożyczyć w bibliotece. Na koniec przedszkolaki obejrzały teatrzyk kamishibai.

• Spotkanie

W naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie dzieci z panią Klaudią z Fundacji Wiewiórki Julii, która zapoznała je z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości, jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać, aby jak najdokładniej czyścić zęby, jak często zmieniać szczoteczkę. Pani uwrażliwiła również dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw w różnej postaci, a ograniczenie spożywania słodyczy.