• Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca odchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Przedszkolaki tego dnia założyły kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

Nasze przedszkolaki oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach i bardzo uważnie słuchały, co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony.

• Witaj wiosno!

"Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
            przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
            Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
            witały ją także wszystkie przedszkolaki..."

Wreszcie nadszedł wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wiosny. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Były tańce, śpiewy, wiosenne zagadki i mnóstwo zabawy. Przedszkolaki, każdy z wiosennym akcentem w dłoni, wyruszyły róznież na poszukiwanie wiosny w okolicach przedszkola.

• Wizyta Strażnika Miejskiego

Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć nauczycielki organizują spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem w dniu 5.03.2024r. odwiedził nas pracownik Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie z wszystkich grup. Poprowadzono pogadankę z dziećmi na temat „Wiem, jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą”.
            Przedszkolaki utrwaliły i usystematyzowały swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą. Gość opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówił elementy swego munduru. Natomiast dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie znajomości numerów alarmowych: do Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, a dzięki spotkaniu wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru do Straży Miejskiej.

• Co słychać w szkole?

Pod koniec lutego przedszkolaki z grupy Poziomek i Sówek odwiedziły koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 28. Dzieci miały okazję zwiedzić placówkę, brały udział w ciekawych zajęciach oraz oglądały przedstawienie przygotowane przez uczniów.

• Dzień Dinozaura u Sówek i Poziomek

Choć dinozaury dawno już wyginęły, nie przestają fascynować ludzi, a zwłaszcza - w sposób szczególny - dzieci. Przedszkolaki obchodziły "Dzień Dinozaura" biorąc udział w zabawach i zajęciach, które wprowadziły je w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych niesamowitych gadów. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie.

• Dzień Kota u Sówek

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się... Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W lutym obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota". Przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące kotów oraz uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

• Zajęcia z pracownikiem Fundacji Wiewórki Julii

Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu. Dzieci, które mają zadbane zęby, chętniej się uśmiechają i czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami. Umiejętność dbania o higienę jamy ustnej powinna być rozwijana od najmłodszych lat.  W dniu 28 lutego dzieci uczestniczyły w pogadance na temat pracy dentysty i wpływie niewłaściwego odżywiania na stan uzębienia oraz konieczności codziennego szczotkowania zębów, a także uczyły się poprzez doświadczanie.

• W prehistorycznym świecie - Dzień Dinozaura u Krasnoludków

Krasnoludki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Oglądaliśmy dinozaury w okularach 3D. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk", dzięki którym zobaczyliśmy, jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat dinozaurów, ich cech i gatunków, tworzyliśmy dinorytmy, a także wykonaliśmy dinozaura z papierowego talerzyka.