• Dzień Kota

      Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę, 17 lutego dzieci  z grupy II i III obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy.  Aktywnie uczestniczyły w rysowaniu kotków na tablicy interaktywnej oraz różnych kocich zabawach.

     • Dzień Pizzy w grupie VI

      9 lutego przedszkolaki z grupy 6 brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pizzy. Dzieci zapoznały się z historią uwielbianego przez nie przysmaku: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje. Odbyła się również wspólna rozmowa na temat etapów wykonania pizzy. Dzieci dowiedziały się również, jaka jest najpopularniejsza pizza Włoch - margherita, której nazwa pochodzi od słynnej królowej tego kraju, a mianowicie Margherity Sabaudzkiej. Bawiąc się we włoskich kucharzy grupa 6- latków w formie prac plastycznych wykonała pizzę, na którą składały się pojedyncze kawałki z ulubionymi dodatkami. Wyglądały smakowicie!

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W styczniu przedszkolaki z grupy „Misie”, w związku z dalszą realizacją programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, poszukiwały rozwiązań kolejnych postawionych przed nimi zadań. Najpierw tworzyły własną, grupową, zakodowaną opowieść zgodnie z tym, co wskazywały kolejne kody oraz utrwalały znajomość figur geometrycznych, odczytując m.in. podwójny kod, zgodnie z którym poruszały się po macie do kodowania. Kolejne, niełatwe zadania, które wykonywały dzieci podczas zajęć dotyczyły wstępu do układu współrzędnych – przedszkolaki uczyły się odczytywać miejsce w układzie współrzędnych i odpowiednio z podanym kodem uzupełniać pola na macie („kodujemy kolor-kształt”,; „uzupełnij pola”); jak również poznały pojęcie symetrii i układały na macie – samodzielnie oraz w parach - symetryczne wzory. Celem zajęć było rozwijanie wielorakich kompetencji u dzieci – przede wszystkim matematycznych, językowych oraz społecznych (doskonalenie umiejętności odczytywania i tworzenia kodów kierunkowych oraz odczytywania znaków i symboli, orientacji na płaszczyźnie i w przestrzeni, rozwijanie umiejętności logicznego, ale też kreatywnego myślenia, wzbogacanie słownika dzieci o nowe pojęcia, rozwijanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości, jak również doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz w parach).  

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych