• Wigilia w przedszkolu

      Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 23 grudnia. W  cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i oczywiście wspólnie kolędowaliśmy. W tym dniu dzieci , oglądały przedstawienie jasełkowe, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad.

     • Dzień Kredki w grupie V

      Dzień Kredki w grupie 5 - twórczy, energiczny i wesoły! Nie brakowało pomysłów na gry i zabawy inspirowane naszą bohaterką dnia - KREDKĄ. Przedszkolaki porównywały różne rodzaje kredek i ślady jakie zostawiają na kartce papieru; porównywały ich długość, wielkość, dokonywały pomiarów za pomocą kredki. Powstały kolorowe labirynty, które posłużyły do zabaw zręcznościowych. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych z wykorzystaniem rekwizytu dnia oraz w zawodach polegających na temperowaniu kredek na czas. Dziękujemy Pani Ani za CZERWONĄ KREDKĘ - WIELKĄ INSPIRACJĘ naszych zabaw! :)

     • Dzień Pluszowego Misia u Sówek

      Dzień Misia u Sówek rozpoczął się od poznania kilku ciekawostek na  temat pluszowych misiów i prawdziwych niedźwiadków. Następnie przedszkolaki przeglądały książeczki w poszukiwaniu ulubionych historii z misiem w roli głównej. Nie zabrakło zagadek i zabaw muzycznych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kolorowych piłeczek i balonów. Dzieci uczestniczyły również w misiowych zabawach matematycznych z elementem kodowania. Przedszkolaki samodzielnie skonstruowały z klocków "maszynę losującą" w kształcie misia, którą wypróbowały podczas wróżb andrzejkowych. Do wspólnych zabaw włączył się duży pluszowy miś, który z pewnością tego dnia był największą niespodzianką dla dzieci - dziękujemy Pani Ani za zaproszenie do nas tak sympatycznego Gościa ze Stumilowego Lasu! :)

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W listopadzie przedszkolaki z grupy IV, realizując autorski program „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, uczestniczyły w zabawach z symbolami graficznymi. Z podanych symboli graficznych, zapamiętując sekwencję obrazków, dzieci samodzielnie tworzyły opowieść, ćwicząc przy tym pamięć wzrokową oraz słuchową, spostrzegawczość wzrokową, jak również rozwijając wyobraźnię i kreatywność. Przy pomocy symboli graficznych kodowały i dekodowały zawarte w nich informacje reagując w odpowiedni, umówiony sposób. Szereg różnorodnych zabaw prowadzonych w oparciu o symbole graficzne (zabawy z żabką, zakodowane instrumenty, zakodowana melodia, kodowanie kolorami, zakazany kolor, jestem robotem - sterowanie gestami) miał na celu wprowadzenie dzieci w świat symboli i znaków, rozwijanie umiejętności odbierania i przyswajania treści przekazywanych przez niewerbalne środki wyrazu (np. poprzez symbolikę graficzną, gesty) oraz rozwijanie myślenia symbolicznego, a także rozwijanie koncentracji uwagi i doskonalenie orientacji przestrzennej.  

     • Wizyta Świętego Mikołaja

      Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego starannie. Uczą się piosenek i wierszy, które będą mogły zaprezentować przed tak wielką osobą. 4 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po śniadaniu zawitał pod okna naszego przedszkola. Trwało to jednak krótko bo Mikołaj bardzo się spieszył czekały na niego jeszcze inne dzieci. Mikołaj zostawił pod drzwiami wspaniałe prezenty dla grzecznych dzieci.  Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci, przecież niecodziennie mamy okazję zobaczyć przez okno takiego Gościa.  

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych