• Bal Karnawałowy

      Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w piątek, 29 stycznia, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal.  Pojawiły się kotki, tygryski, małpki, gepardy, węże, misie. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem.

     • Dzień Ryby w grupie 4 oraz 5

      „Gdzieś w głębinach morskich fal...” - zabawami do tej piosenki przedszkolaki w grupach 4 oraz 5 rozpoczęły obchody Dnia Ryby. Dzieci poznały budowę ryby oraz liczne ciekawostki na temat różnych morskich stworzeń, oglądały film przyrodniczy o wybranych gatunkach ryb, dowiedziały się, czym grozi spotkanie ze szkaradnicą i szukały jej w morskich głębinach; brały również udział w grach i zawodach zręcznościowych. „Łowiąc rybki” wykazały się dużym sprytem i precyzją. Przedszkolaki badały też zjawisko symetrii w przyrodzie, a na koniec tworzyły „mini akwaria.” Zostały również uwrażliwione na potrzebę dbania o czystość wód rzek, mórz i oceanów.

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W grudniu przedszkolaki z grupy „Misie”, realizując kolejne zagadnienia programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, poznały podstawowe zasady tworzenia kodów i układały swoje pierwsze kody ze strzałek kierunkowych - „droga do domu”, „piłka do bramki” - również z uwzględnieniem podanych przez nauczyciela warunków. Podczas zajęć dzieci ustawiały też kubeczkowe sudoku na macie, a także układały kubeczki na kolorowej stronie maty zgodnie z kodem podanym przez nauczyciela („uzupełnij brakujące”, „kod w kolorach ukryty”, „kolor w kolor”, „podwójny kolor”). Celem prowadzonych zajęć było rozwijanie u dzieci umiejętności określania kierunków, logicznego myślenia, spostrzegawczości i koncentracji uwagi oraz zadaniowego podejścia do stawianych problemów (samodzielnego myślenia i  szukania rozwiązań), a także rozwijanie kompetencji społecznych dzieci, czyli umiejętności pracy w zespole i grupie.  

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych