• Przegląd Recytatorski

      Dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu" - mawia Wanda Chotomska, popularna autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Warszawianka obchodziła dziś urodziny. Z tej okazji dnia 26 października w grupie Słoneczek odbył się Przegląd Recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej. Tym razem uczestnicy recytowali wiersze Wandy Chotomskiej przygotowane wraz z rodzicami w domu.   Repertuar był bardzo bogaty jak na 4 latków. Dzieci, mimo tak młodego wieku, świetnie sobie poradzili z interpretacją wybranych utworów oraz tremą.  Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i medalami.

     • Dzień Dyni

      20 października w grupie III obchodziliśmy Dzień Dyni. Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje - był to przyjemny początek tego wesołego dnia. Z tej okazji przygotowane były różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej. Tego dnia nawet na obiadek była zupka dyniowa i ciasto jabłkowo dyniowe.  To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.

     • "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem" u Misiów

      We wrześniu w grupie Misiów, w ramach autorskiego programu "Koduję - główkę trenuję- zabawy z kodowaniem" prowadzone były zabawy wprowadzające w świat kodowania. Były to zabawy z użyciem klocków, kolorowych kubeczków, patyczków oraz figur geometrycznych. Ich celem było pobudzanie do myślenia, rozwijanie koncentracji uwagi, spostrzegawczości wzrokowej, logicznego myślenia, a także umiejętności dostrzegiwania i kontynuowania rytmiczności wzorów. Przedszkolaki układały, porządkowały oraz poszukiwały rytmów; bawiły się również z kolorowymi kwadratami, między innymi układając sudoku, co okazało się wcale niełatwym zadaniem.

     • Pola Nadziei - sadzimy cebulki żonkili

      W dniu 5 października nasze przedszkole wzięło udział w jesiennej edycji akcji "Pola Nadziei", włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Pola Nadziei", która na terenie Rzeszowa organizowana jest przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tym dniu dniu wszystkie grupy przedszkolne sadziły cebulki żonkili, które symbolizują ideę działalności hospicyjnei i tworzyły w naszym przedszkolnym ogrodzie żonkilowe rabatki. Kwiaty, które rozkwitną wiosną 2021 roku zostaną rozdane pod publiczną zbiórką wiosennej edycji "Pola Nadziei" za symboliczną kwotę, która wesprze działalność Hopsicujm.  

     • Dzień Ziemniaka

      Dzieci z grupy III 6 października obchodziły Dzień Ziemniaka. Podczas zajęć w grupach dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących tej rośliny, a mianowicie: skąd się wzięła w naszym kraju, do czego je wykorzystujemy, ile mamy gatunków, jakie kolory, ile ważył największy ziemniak itp. Wszyscy wysłuchali bajki pt. „Bajka o ziemniaku” i rozwiązywali zagadki dotyczące tematyki dnia. Ciekawostką dla wielu z nich było poznanie dań i produktów, do których wykorzystuje się ziemniaki Podsumowaniem święta była zabawa plastyczno-techniczna z ziemniaków o nietypowym kształcie oraz zdjęcie w foto budce.

     • Dzień Muzyki u Misiów

      W grupie Misie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy ulubione tańce, graliśmy na niewidzialnych instrumentach, słuchaliśmy muzyki poważnej, a także czytaliśmy bajkę A. Głowińskiej "Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny".

     • Dzień Uśmiechu u Sówek

      Każdy powód do uśmiechu jest dobry... a w Dniu Uśmiechu szczególnie należy je mnożyć! Przedszkolaki z grupy 5 szukały uśmiechu na swoich twarzach i wywoływały go u rówieśników, szukały drugiej uśmiechniętej połówki za pomocą lusterek, układały go wspólnie z przygotowanych symboli, z uśmiechem zjadły drugie śniadanie i wybrały się na spacer w celu dalszych poszukiwań... Tam odkryły, że przyroda również potrafi się uśmiechać. Każde dziecko tego dnia zabrało do domu UŚMIECH, aby obdarować nim kogoś bliskiego - świętujmy tak codziennie!

     • Dzień Morza

      Światowy Dzień Morza, który obchodziliśmy 24 września stanowił doskonałą okazję do bliższego poznawania tajemnic wodnego świata. Był to dzień pełen dobrej zabawy oraz nauki. Dzieci pamiętały o tym, by mieć w tym dniu na sobie ubranko w kolorze niebieskim. Przedszkolaki poznawały morskie żyjątka, dowiedziały się, jak zbudowana jest ryba i poznały nazwy wybranych ryb morskich, słuchały nagrań morskich odgłosów i piosenek o morzu, a także samodzielnie tworzyły kolory morza i wykonywały morskie prace. To był ciekawy, pracowity i radosny dzień!

     • Dzień Przedszkolaka

      We wrześniu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było dużo radości i wspaniałej zabawy. Bawiliśmy się przy dziecięcych przebojach muzycznych, braliśmy udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach integracyjnych.

     • Witamy Panią Jesień

      • Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie.

       Kasztan, orzech, dziką różę, bukieciki dwa nieduże.

       Z astrów, z liści poukładane, własnoręcznie malowane.

      • Jak co roku we wrześniu do naszego przedszkola przyszła kolorowa Pani Jesień, uśmiechnięta i radosna. W tym dniu dzieci rozwiązywały ciekaw jesienne zagadki. Były też wspólne pląsy przy dzwiękach jesiennej muzyki. Odbyły się również jesienne spacery i obserwacja zmian jakie zachodzą w przyrodzie. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały przy pomocy różnych ciekawych technik plastycznych, tego dnia w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych