• Bajkowa wyprawa Sówek

Tym razem przedszkolaki pomogły Kopciuszkowi w pracach domowych, wykazały się przy tym dużym zapałem i niezwykłą cierpliwością oraz zgodnie współpracując zaprojektowały wieżę Roszpunki i zaplotły jej warkocz.

Omawiane bajki: „Kopciuszek”, „Roszpunka”.

• Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, kopiąc tunele.  Było wesoło, kolorowo i radośnie.

• Dzień Babci i Dziadzia

„Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Dzieci z przedszkola przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Wszystkie występy zostały nagrane, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli je obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie laurki lub wykonał drobne upominki.  Babciu, Dziadku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości!

• Układamy jadłospis

Dzieci z grupy V miały spotkanie z Panią intendentką i dowiedziały się wielu ważnych wskazówek na temat komponowania zdrowego menu. Planując jadłospis, należy uwzględnić w nim zasady prawidłowego żywienia: codzienne posiłki powinny dostarczać odpowiednich składników i zapewniać zrównoważony bilans energetyczny. Pani wyjaśniła, na czym polega racjonalne odżywianie. Słoneczka dostały zadanie, aby ułożyć wybrany posiłek zgodnie z poznanymi zasadami komponowania jadłospisów. Dzieci samodzielnie zaprojektowały kolorowy
            i smaczny jadłospis na cały tydzień.

• Bal karnawałowy

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się nasze przedszkolaki podczas balu karnawałowego. W przedszkolu tego dnia pojawili się bohaterowie znanych bajek, wróżki, księżniczki, motylki, piraci, strażacy, policjanci i wiele, wiele innych postaci. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Na szczęście kolejny bal już za rok :)

• Audycja muzyczna

Kolejne spotkanie ze Szkołą Muzyczną „Yamahą” związana była z teatrem, z tym jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy. Dzieci miały okazję obejrzeć pacynki, jawajki, marionetki, kukiełki.  Wraz z prowadzącymi bawiły się w teatr. Jak zwykle było wesoło, głośno i muzycznie.

• Dbamy o zęby

W grupie Słoneczek odbyło się kolejne spotkanie z Panią z Fundacji Wiewiórki Julii.Pani rozmawiała z dziećmi o właściwym szczotkowaniu zębów w celu zapobiegania próchnicy.

• Kodowanie na dywanie - Poziomki

W miesiącu grudzień przedszkolaki z grupy III Poziomki wykonały zadania z programu Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem:

- sudoku na kubeczkach

- uzupełnij brakujące

- kolor w kolor

- podwójny kolor

- ustawienie wieży z kolorowym warunkiem

- wieże z warunkiem w postaci kierunku ustawienia kubków

- zakodowana opowieść

• Góra emocji

W grudniu w ramach realizacji autorskiego programu „Góra emocji”, dzieci z grupy „Biedronki” miały możliwość zapoznania się z książką Carme Dolz „Burza w słoiku”. Dzięki tej książce dzieci dowiedziały się co dzieje się z naszym organizmem, kiedy jesteśmy źli, a także poznały różne sposoby radzenia sobie ze złością. Ponadto uczestniczyły w zabawach „Tak czy nie?”, „Jak zachowują się ludzie, którzy…”. Grały w grę planszową „Emocje” oraz uczestniczyły w zabawach prowadzonych metodą R. Labana z wykorzystaniem gazet. Przedszkolaki wykonały również swoje „słoiki spokoju”, które sprawiły im wiele radości.