• Audycja muzyczna Szkoły Yamaha

            26.10.2022 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Dzieci miały okazję zobaczyć i usłyszeć takie instrumenty jak: kontrabas, wiolonczela oraz gitara basowa. Chętne dzieci mogły także spróbować swoich sił w grze na tych instrumentach.

            Spotkanie przebiegło w miłej oraz przyjaznej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję.

          • Szkoła Pamięta

            Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji  „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Akcja odbyła się w październiku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci. Przedszkolaki na cmentarzu porządkowały groby żołnierzy oraz zapalały znicze.

          • Dzień Dyni

            28 października przedszkolaki poznały jak zdrowe i urodziwe jest to warzywo. Dynia zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych i zabaw muzyczno-ruchowych.Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, skoki przez dynię oraz ziarnko do ziarnka. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

          • Wyjazd do Teatru Maska

             Dzieci z grupy III, IV, V i VI oglądały spektakl „Pradawne drzewo” w Teatrze Maska. Spektakl ten powstał z inspiracji mitologią słowiańską. To teatralne zaproszenie do poszukiwań Początku, snucia opowieści i przyjrzenia się bliżej życiu nadzwyczajnego drzewa, które jest świadkiem wielu wydarzeń. W centrum opowieści staje potężne drzewo, które podczas spektaklu rozrasta się, ukazując swoje tajemnice. Barwna mitologia Słowian jest okrojona do pierwszych podstawowych znaczeń wspólnych dla wszystkich, tak by mały widz mógł w pełni uczestniczyć w ukazywanej historii.

          • Dzień Uśmiechu

            „Dzień uśmiechu dzisiaj mamy,
            więc wesołe buźki mamy!
            Każdy mały człowiek wie
            jak należy witać dzień.”

            Grupa Krasnoludki włączyła się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Dzieci układały różne kompozycje z małych i dużych uśmiechniętych buziek, nie zabrakło również radosnych pląsów i zabaw przy muzyce.  

            Pomysłodawcą tego radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim każdego dnia, bo przecież „śmiech to zdrowie”.

            Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze, nie tylko od święta.

          • Zabawy z jesienią

            Kasztany, żołędzie, wrzosy, mech, szyszki, liście - jesienne dary przyrody stanowią doskonałą inspirację do twórczej i  radosnej zabawy. Można je dotykać, oglądać, wąchać, tworzyć z nich ścieżki sensoryczne lub wspaniałe, różnorodne kompozycje. Zaangażowanie naszych przedszkolaków, zadowolone buzie i piękne prace najlepiej świadczą o tym, jak fantastycznie dzieci bawiły się jesiennymi skarbami przyrody. 

          • Jesienna wycieczka do parku w grupie Sówek

            Sówki, wykorzystując piękną pogodę, udały się do pobliskiego parku na wycieczkę, która dostarczyła im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Dzieci podziwiały jesienne barwy drzew i krzewów, a także słuchały odgłosów przyrody. Miały też okazję zebrać piękne liście, żołędzie i kasztany. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród liści. Z kieszeniami pełnymi żołędzi i bukietami kolorowych liści dzieci wróciły do przedszkola.

          • Dzień owoców u Sówek

            Czy to jabłko, czy to gruszka,
            chętnie wskoczą mi do brzuszka.
            może śliwka, banan też,
            chcesz być zdrowy - wszystko zjesz.

            Sówki wiedzą, jak pyszne i zdrowe są owoce. Podczas dnia owoców poznawały owoce różnymi zmysłami, utrwalały i poszerzały wiedzę dotyczącą właściwości zdrowotnych owoców oraz samodzielnie przygotowywały pyszne, owocowe soki oraz przekąski. 

          • Pola Nadziei - jesienna akcja sadzenia żonkili

            Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji Pola Nadziei - organizowanej  na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Przedszkolaki z wszystkich grup posadziły cebulki żonkili, które symbolizują ideę działalności hospicyjnej.

            Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili przez pracowników firm, uczniów szkół i przedszkoli oraz osoby indywidualne z województwa podkarpackiego. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki tej inicjatywie chcemy przypomnieć wszystkim, że wśród nas są ludzie chorzy, niepełnosprawni, a także wymagający naszej opieki.

          • Na straganie

            Aby przybliżyć tematykę witamin zawartych w warzywach, dzieci z grupy V zaprezentowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Jest to bardzo lubiany i znany, bo przekazywany z pokolenia na pokolenie, doskonały w swojej prostocie wiersz o zwykłych, pospolitych warzywach pojawiających się codziennie na naszych stołach.

          • Prawidłowa dieta

            W czwartek gościliśmy w naszej grupie na kolejnym już spotkaniu Panią Klaudię specjalistkę od dbania o zdrowie.   Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zdrowiem i mieć zdrowy ładny uśmiech.  Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy żywieniowej i została przeprowadzone rozmowa na temat prawidłowego odżywiania się.

          • Chlebek bananowy

            Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych, zdolnych i chętnych rąk. Według przepisu wspólnie w ramach realizacji innowacji Słoneczka upiekły chlebek bananowy.  Przygotowaliśmy składniki: mąkę, cukier, jaja, mało, cukier waniliowy, sodę oraz banany. Zmieszaliśmy wszystko i rozłożyliśmy owoce. Kiedy wszystko było gotowe włożyliśmy ciasto do rozgrzanego piekarnika. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Kiedy ciasto było gotowe odbyła się wspólna degustacja. Chlebek w wykonaniu dzieci wyszedł wyśmienity, pachniało w całym przedszkolu.

          • Wyjście na skrzyżowanie

            "Przez ulicę idą dzieci, gdy zielone światło świeci.

             Kiedy żółte się zapali, uważają nawet mali.

             Gdy zobaczysz zaś czerwone, czekaj grzecznie na zielone."

            Stokrotki wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie, gdzie uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Mogły wtedy obserwować ruch uliczny, znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną. 

          • Spotkanie z Panią z Biblioteki

            7 października w piątek nasze przedszkole odwiedziła Pani Sylwia z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Pani Sylwia w czasie spotkania przeczytała dzieciom wiersze o Jesieni. Dzieci bardzo chętnie wysłuchały czytanki i dyskutowały na temat tego, co może być jesiennym skarbem. Miały także możliwość oglądać krótki występ w formie teatrzyku. Przedszkolaki chętnie zgłaszały się do jesiennych zagadek przygotowanych przez Panią Sylwię. A na zakończenie spotkania uczestniczyły we wspólnej zabawie z jesiennymi listkami. Przedszkolaki zostały także zaproszone do odwiedzenia biblioteki z rodzicami.

            Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za miłe spotkanie i już czekamy na kolejne!

             

          • „Stokrotki” na spektaklu „Statek Noego” w Teatrze Maska

            Podczas spektaklu dzieci obserwowały, jak ze zwykłych rzeczy może powstać coś innego i niezwykłego - słoniem stała się założona na głowę aktora włóczkowa czapka i doczepiony do niej szalik. Po chwili szalik oddzielił się od słonia i zamienił w motyla, a czapka stała się krzyczącym z głodu pisklakiem. Pluszowe słonko gra także skorupę ślimaka, a płaszcz przeciwdeszczowy - tęczę, ale też burtę statku. Twórcy przedstawienia nadają przedmiotom drugie życie, używając ich do zupełnie różnych celów.

            Bohaterowie - Noe i Mamma - do budowy statku wykorzystali to, co znajdowało się pod ręką. Jest to szansa dla dzieci, żeby nauczyć się, że za pomocą wyobraźni można zbudować wszystko, wystarczy tylko pomysł.

          • Wizyta na poczcie

            Dzieci z grupy „Słoneczek” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Przy tej okazji wysłaliśmy kartki z naszym miastem do dzieci z innych przedszkoli w kraju biorących udział w Projekcie Edukacyjnym Dzieciaki z Naszej Paki .

          • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

            Przedszkolaki z grupy 3 „Biedroneczki” miały okazję lepiej poznać zawód pielęgniarki, podczas spotkania z Panią Basią, która na co dzień wykonuje ten trudny zawód. Dzieci miały możliwość  wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowanie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci miały też okazje przypomnieć sobie i utrwalić numery telefonów alarmowych. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak Pani Basia demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy. Ważnym punktem spotkania okazało się zakładanie opatrunku na rękę bądź nogę. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia.

            Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Basi jeszcze raz dziękujemy za przybycie!

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat książek. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. W ramach tej akcji nasze przedszkole odwiedzili rodzice, którzy czytali bajki przedszkolakom. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków i ich rodziców do częstego wspólnego czytania. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! 

            Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas!  

          • Góra emocji

            We wrześniu grupa Biedroneczki, w ramach realizacji autorskiego programu „Góra emocji” rozpoczęła swoją przygodę z rozpoznawaniem i nazywaniem emocji. Pomógł jej w tym „Kolorowy potwór”, czyli piękna książka o potworze, któremu w głowie pomieszały się wszystkie emocje. Książka pozwoliła w łatwy sposób przedszkolakom poznać takie emocje jak: radość, smutek, złość, strach, spokój. Podczas zajęć dzieci porządkowały bałagan w głowie potwora segregując przedmioty w odpowiednich kolorach do właściwych słoików. Dla lepszego uświadomienia przedszkolakom, jak czasem emocje bywają impulsywne i zaskakujące, przeprowadzony został eksperyment z wykorzystaniem mleka i kolorowych barwników. Podczas wrześniowych zajęć dzieci poznały również „sygnalizator emocji”, na którym codziennie oznaczały swój stan emocjonalny, a także brały udział m. in. w takich zabawach jak „emocje – ich gesty i mimika”, „pół uśmiech – zabawy z lusterkami”. Ponadto przedszkolaki słuchały odprężającej muzyki, a także poznały sposób na rozładowanie emocji - poduszka złości. Poza tym został utworzony kącik emocji, wyposażony w elementy relaksacyjne, zestawy pomocy dydaktycznych do wyrażania emocji i budowania pozytywnego obrazu własnej osoby.

      • Kontakty

        • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
        • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
        • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
        • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów Poland
        • NUMER KONTA BANKOWEGO - PŁATNOŚCI 34 1020 4391 0000 6502 0187 6531 _ NUMER KONTA BANKOWEGO - DAROWIZNY 92 1020 4391 0000 6402 0144 7960
        • Dyrektor przedszkola przyjmuje strony: poniedziałki: 14:00-16:00 środy: 8:00-10:00
        • Grabarek Patrycja - p.grabarek@pp24.resman.pl Haber Magdalena - m.haber@pp24.resman.pl Janusz Agnieszka - a.janusz@pp24.resman.pl Kras Agnieszka - a.kras@pp24.resman.pl Margol Marlena - m.borek@pp24.resman.pl Siuta Elwira - e.siuta@pp24.resman.pl Szyja Agnieszka - a.szyja@pp24.resman.pl Trzcińska Elwira - e.trzcinska@pp24.resman.pl Warzybok Renata - r.warzybok@pp24.resman.pl Worosz-Byczyńska Arletta - a.byczynska@pp24.resman.pl Ziarnik Anna - a.ziarnik@pp24.resman.pl
    • Galeria zdjęć

        brak danych