• Uroczystość pożegnania przedszkola połączona z Dniem Mamy i Taty u "Misiów"

21 czerwca przedszkolaki z grupy "Misie” spotkały się na uroczystości pożegnania przedszkola połączonej z Dniem Mamy i Taty, na którą zaproszeni zostali rodzice starszaków oraz pracownicy przedszkola. Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny, podczas którego - poprzez wiersze, tańce i piosenki, na chwilę przeniosły się w świat wspomnień - do czasu, kiedy po raz pierwszy przekroczyły progi przedszkola. Swoim występem dzieci dziękowały także Rodzicom i wyrażały swoją do Nich miłość. Było wzruszająco, ale i wesoło. Na koniec Pani Dyrektor pogratulowała starszakom i życzyła powodzenia na dalszych ścieżkach edukacji - by wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte w przedszkolu i wzbogacały je w szkole. Nie zabrakło także pamiątkowych dyplomów.

Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany - czas pierwszych przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań.

Naszym absolwentom życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych, wspaniałych przyjaźni.

• Pyszne lody dla ochłody

W czerwcowy upalny dzień przedszkolaki z grupy Misie wybrały się do cukierni na lody. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka sprawiła dzieciom ogromną radość. Wyjście do cukierni było także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

• Międzyprzedszkolny projekt "DZIECI LISTY PISZĄ... - poznajmy się!"

Nasze przedszkole zainicjowało i zorganizowało międzyprzedszkolny projekt "DZIECI LISTY PISZĄ... - poznajmy się!". Celem projektu było między innymi popularyzowanie gatunku literackiego jakim jest list i zachęcanie do pisania tradycyjnych listów, chęć nawiązywania kontaktów między dziećmi, a także rozwijanie ich twórczej aktywności. Do projektu zaproszone zostały dzieci z najstarszych grup z przedszkoli sąsiadujących z naszą placówką. Zadaniem uczestników było przygotowanie listu słowno-obrazkowego dotyczącego autora, jego zaintersowań lub marzeń. Wszystkie listy, które nadeszły do naszego przedszkola były piękne i wyjątkowe! Nasze przedszkolaki były nimi zachwycone i z ogromnym zainteresowaniem je oglądały i czytały. Najbardziej dzieciom spodobał się list Hani z Przedszkola Publicznego Nr 3 i to właśnie ta placówka została wytypowana do kontynuowania naszego projektu w przyszłym roku szkolnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej zabawie i gratulujemy wspaniałych pomysłów na listy!