• Pożegnanie u Sówek

15 czerwca "Sówkom" opuszczającym niedługo nasze przedszkole młodsi koledzy i koleżanki wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz życzyli sukcesów i ciekawych przygód w szkole. Następnie dzieci uczciły ten dzień wspólnym wyjściem do cukierni na lody. Po powrocie na przedszkolaków w ogrodzie czekał już Królik Bugs! Zaprosił dzieci do udziału w zabawach i animacjach. Do grupowego święta Sówek dołączyły przedszkolaki z pozostałych grup. Był to miły, ciepły, radosny i niezwykle kolorowy dzień. Mamy nadzieję, że najstarsze Sówki zabiorą to wspomnienie do szkolnych ławek!

• Spotkanie z Policjantami

W dniu 14 czerwca 2022 roku w naszym przedszkolu pojawił się nietypowy policjant. Prezentacja umiejętności czworonogiego funkcjonariusza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a przy wspaniałej zabawie wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dziękujemy za bardzo interesujące i wartościowe spotkanie.

• Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były zawody sportowe, tańce, zabawy z chustą, pokaz karate, bańki mydlane i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały, radosny dzień.

• Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato...

"Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Tato, że mogę powiedzieć Wam wszystko,
            i jeszcze Kochani dziękuję Wam za to, że zawsze jesteście tak blisko.
            Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Tato, że do snu mnie co dzień tulicie,
            Gdy zbudzę się rano, to będzie tak samo i za to Was kocham nad życie!"

Mama i Tata to słowa, które kojarzą się z miłością, dobrem, rodzinnym ciepłem i szczęściem. Dla małego dziecka Rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Poprzez uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkole pomaga dzieciom wyrazić Ich miłość do Rodziców. Po przerwie związanej z pandemią, w naszym przedszkolu znów odbyły się uroczyste przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, z udziałem zaproszonych Gości. Sale przedszkolne stały się sceną, na której dzieci - w podziękowaniu za miłość i troskę Rodziców  - prezentowały długo przygotowywane artystyczne niespodzianki - śpiewały piosenki, grały na instrumentach oraz pięknie tańczyły. W wierszach, które wypowiadały skryły piękne życzenia, wręczyły również Mamusiom i Tatusiom własnoręcznie wykonane upominki. Całusom i uściskom nie było końca.

• Zajęcia z kodowania u Biedroneczek

Tym razem zabawy z kodowania u Biedronek polegały na układaniu na macie, przy pomocy kolorowych kartoników i kubeczków zakodowanych obrazków na bazie instrukcji słownej. Podczas tych zajęć dzieci korzystały z nietypowego kodu w postaci krótkiego wiersza, czytanego przez nauczyciela. Wykonanie zadania na podstawie instrukcji podanej wyłącznie ustnie, nie było łatwym zadaniem dla przedszkolaków, bo wymagało skupienia, zrozumienia słuchanego tekstu, zapamiętania go i jeszcze odtworzenia, ale dzieci świetnie z nim sobie poradziły. Ponadto przedszkolaki poznały również popularną grę „kółko i krzyżyk” oraz grę „trójkąt czy kwadrat?”.

• Wycieczka

„Od samego rana wesoła zabawa. Wiwat Turkusowa Polana”.

Dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Turkusowej Polany. Uczestniczyły tam w świetnie zorganizowanych zabawach relaksacyjno – wyciszających, warsztatach ceramicznych oraz spotkaniu z Panem Pszczelarzem. Podczas  warsztatów przedszkolaki odkrywały swoje talenty i umiejętności, a przy tym świetnie się bawiły. Nie obeszło się również bez swobodnych zabaw na  placu zabaw. Tutaj czekały na dzieci same przyjemności – zabawy w błotnej kuchni, na huśtawkach z opon, wspinaczka po konstrukcji wspinaczkowej i dużo miejsca do pobiegania. Podczas spacerów ekologicznych po lesie dzieci wsłuchiwały się w odgłosy przyrody, relaksowały się przytulając się do drzew i szukając okazów przyrodniczych tj. mech, szyszki, liski, żołędzie, podziwiając leśną roślinność. Z wielkim apetytem zniknął posiłek  przywieziony z przedszkola – gorąca herbatka, pyszny rogal oraz kiełbaska. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana!

• "SEGREGACJA NA 5"

Dzieci z grup Sówki i Misie wzięły udział w drugiej edycji konkursu ekologicznego skierowanego do przedszkolaków pod nazwą „SEGREGACJA NA 5!”, organizowanego przez MPGK w Rzeszowie oraz organizację Nowoczesna Edukacja. Głównym celem konkursu jest uświadomienie i przekonanie najmłodszych o tym, jak ważne jest segregowanie odpadów. Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu instalacji - hasła promującego segregację śmieci, przedszkole oraz miejscowość. Do dyspozycji przedszkolaków przekazany został papier, w kolorach pojemników na odpady (żółty, zielony, niebieski, brązowy, czarny), z ktorego dzieci - metodą origami - wykonały kubeczki, a następnie wspólnie z nauczycielkami, stworzyły ogromne hasło: "POMYŚL 24 RAZY, ZANIM ZŁAMIESZ W RZESZOWIE SEGREGACJI NAKAZY"

• Spotkanie z Kucharką

Grupa „Stokrotek” gościła Panią Danusię – szefową naszej przedszkolnej kuchni. Przybliżyła ona dzieciom zawód kucharza, opowiedziała o swojej pracy. „Stokrotki” zobaczyły jak wygląda strój kucharza; dowiedziały się, jakie przedmioty są potrzebne w jego pracy. Dzieci odgadywały nazwy potraw prezentowane na zdjęciach z książek kulinarnych. Pani kucharka opowiedziała dzieciom jak wybrane dania są przygotowywane oraz z jakich składników można je sporządzić. Pani Danusia zachęcała dzieci do zjadania warzyw i owoców oraz zdrowych posiłków, które przygotowują nasi kucharze.