• Akcja "Dzieci Dziękują Medykom"

      Dzieci z grupy Misów oraz Słoneczek wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieci Dziękują Medykom”. Cały świat od długiego czasu mierzy się z epidemią koronawirusa. Chorują, cierpią, często umierają setki tysięcy ludzi. Tragedia dotyka wielu z nas, wszyscy odczuwamy jej skutki. Jednak na pierwszej linii walki z COVID-19 dzielnie stoją służby medyczne. Lekarze i lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki, ratownicy i ratowniczki medyczne, pracownicy laboratoriów, kierowcy karetek, personel obsługi w szpitalach… To właśnie dla nich nasze Przedszkolaki stworzyły podziękowania w formie pięknej pracy plastycznej.

      Akcja „Dzieci Dziękują Medykom” daje możliwość ukazania dzieciom jak ważne jest to, co robią dla społeczeństwa służby medyczne i pokazanie, że słowo “Dziękuję”, choć tak proste, daje radość i siłę!

      Praca naszych przedszkolaków zostanie zamieszczona na stronie facebookowej projektu „Dzieci dziękują medykom” pod adresem  https://www.facebook.com/Dzieci-dzi%C4%99kuj%C4%85-medykom-100399118552850 z hashtagiem #dziecidziękująmedykom

     • Dzień Życzliwości

      W poniedziałek, 23 listopada, obchodziliśmy w grupie „Misie” Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji przeczytaliśmy opowiadanie pt. „ Zaczarowany flet” i przeprowadziliśmy rozmowę o życzliwości wobec innych. Uczyliśmy się piosenki i rozwiązywaliśmy zagadki o trzech magicznych słowach. Na koniec złożyliśmy przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem nie tylko w dniu święta. Przypieczętowaniem przysięgi było odbicie kciuków na „Sercu życzliwości” i rozdanie dzieciom „Uśmiechniętych medali”.

     • Spacer

      Dzieci z grupy I wybrały się na spacer. U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną jest oczywiście spacer. W grupie poziomek spacer to doskonała okazja do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt.

     • Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, przypomniały sobie wszystkie znane i lubiane misie z dziecięcych bajek, recytowały wiersze, bawiły się przy wesołych, misiowych piosenkach. Dzieci miały również okazję wykonać swojego misia oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w "misiowej" fotobudce.

     • 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      "Ja mam swoje prawa, proszę szanuj mnie
      kochaj i przytulaj, kiedy jest mi źle..."
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający na 20 listopada, to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z tymi, których prawa nie są respektowane. Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji "Niebieski Marsz", uczestnicząc tym samym w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, organizowanego przez UNICEF Polska. Uczciliśmy w ten sposób kolejną, 31 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Celem "Niebieskiego Marszu" było przypomnienie dzieciom o Ich prawach. Przedszkolaki, ubrane na niebiesko, z niebieskimi gadżetami w dłoniach maszerowały w okolicy naszego przedszkola. Wszystkie grupy uczestniczyły także w zajęciach dotyczących praw dziecka oraz obejrzały nagranie Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pani Małgorzaty Rauch z przesłaniem z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

     • Pasowanie na przedszkolaka

      Dzień 17 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Poziomki” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor przedszkolaków i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, gra na instrumentach zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom pasowania, medal z symbolem grupy oraz puzzle.

     • "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem" u Misiów

      W październiku przedszkolaki z grupy Misie, w ramach autorskiego programu "Koduję - główkę trenuję- zabawy z kodowaniem", brały udział w zabawach z użyciem kolorowych plastikowych kubeczków oraz maty do kodowania. Przedszkolaki układały różnorodne budowle - samodzielnie-wg własnego pomysłu; według kodu-wzoru pokazanego w przestrzeni oraz na płaszczyźnie, a także z zastosowaniem wskazanych przez nauczyciela utrudnień i warunków; ustawiały wieże według kodu - zgodnie z liczbą przeliczonych elementów lub liczbą sylab oraz "wieże współpracy" w parach i zespołach. Porządkowały i ustawiały kubeczki według określonych kryteriów, zakodowywały za pomocą kubków określone czynności, grały w kubeczkowe "bystre oczko" oraz w matematyczną grę z użyciem kubków i kostek do gry. Układały również kubeczki na macie na odpowiednich polach, zgodnie z poleceniem nauczyciela oraz doskonaliły orientację na płaszczyźnie w czasie zabaw z "wędrującym po planszy słońcem oraz kropką".
      Celem powyższych zajęć było rozwijanie orientacji na płaszczyźnie (obserwowanie wędrujących w różnych kierunkach elementów, ale także samodzielne sterowanie tymi elementami) i w przestrzeni, doskonalenie logicznego myślenia, spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz umiejętności obserwowania i kojarzenia. Bardzo ważnym celem zajeć było również rozwijanie umiejętności współpracy w mniejszych i większych zespołach oraz czekania na swoją kolej.   

       

       

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych