• Światowy Dzień Ziemi

      W ostatnim tygodniu kwietnia przedszkolaki z grupy Misie świętowały Światowy Dzień Ziemi. Przez cały tydzień dzieci brały udział w różnych formach aktywności związanych z tematyką ekologii. Obejrzały filmik edukacyjny dotyczący zanieczyszczenia środowiska oraz segregacji odpadów, rozmawiały o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić, aby była szczęśliwa (czysta); dowiedziały się, co to jest ekologia, recykling i dlaczego należy segregować śmieci. Przypomniały sobie i utrwaliły zasady segregacji śmieci, jak również samodzielnie je "segregowały" umieszczając ilustracje róznych odpadów w odpowiednich pojemnikach. Misie nauczyły się również ekologicznej piosenki "Świat w naszych rękach", a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną z wykorzystaniem surowców wtórnych.

     • Światowy Dzień Książki

      23 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Książki. Z tej okazji czytaliśmy wybrane pozycje literatury dziecięcej, poznawaliśmy etapy powstawania książki, robiliśmy zakładki, utrwalaliśmy zasady korzystania z książek oraz śpiewaliśmy Piosenkę o książeczce, a także bawiliśmy się w inscenizowanie wybranych wierszy oraz bajek dla dzieci. 

     • "Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W marcu przedszkolaki z grupy Misie, w związku z realizacją kolejnych zadań z programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, doskonaliły i rozwijały różnorodne kompetencje kluczowe - językowe, matematyczne, społeczne. Podczas zajęć z krążkami na macie doskonaliły umiejętności językowe oraz rozwijały słuch fonematyczny poprzez nazywanie i dzielenie nazw obrazków na sylaby, określanie głoski w nagłosie oraz układanie odpowiednio poszczególnych krążków na właściwych polach maty. Przedszkolaki po raz kolejny zmierzyły się również z układaniem sudoku, a także z zadaniami z kubeczkami („kodowanka – przesuwanka”, „zakazany kolor”), podczas których rozwijały umiejętności logicznego, strategicznego myślenia i wspólnie zastanawiały się nad znalezieniem rozwiązania postawionych przed nimi zadań. Podczas zajęć dzieci poznały również pojęcie „współrzędnych” i uczyły się odczytywać współrzędne na macie. Przedszkolaki wykonywały zadania polegające na wypełnieniu kratkowanej strony maty według określonego kodu tj. według współrzędnych, układając dzięki temu piękne obrazki w tych  współrzędnych „ukryte”.  Poruszanie się za pomocą koordynatów, czyli umiejętność  odczytywania współrzędnych służy rozwijaniu u dziecka wielu umiejętności m.in. rozwija umiejętność koncentracji, wyobraźnię, spostrzegawczość, percepcję wzrokową, a także koordynację wzrokowo-ruchową.

     • Witaj wiosno!

      22 marca dzieci z naszego przedszkola wesoło witały nową porę roku - wiosnę. Zanim wyruszyły na jej poszukiwania, w salach witały wiosnę tańcami, śpiewem i radosnymi zabawami. Następnie przedszkolaki, z wiosennymi gadżetami w rączkach, udały się na spacer, aby poszukać w przyrodzie oznak wiosny i zaprosić ją do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre. 

     • Dzień Kolorowej Skarpety

      W grupie VI 22 marca był kolorowy nie tylko z powodu witania wiosny. Starszaki wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa poprzez założenie skarpetek w różnych kolorach i nie do pary. Ten gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na stopach były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

     • "Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W lutym, realizując dalsze zgadnienia programu "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem", dzieci z grupy Misie układały na macie - przy pomocy kolorowych kartoników i kubeczków - zakodowane obrazki na bazie instrukcji słownej, wypowiadanej przez nauczyciela. "Słuchaj, pomyśl, ułóż" - były to zadania, które wymagały od przedszkolaków koncentracji i uważnego słuchania instrukcji nauczyciela, jak również doskonalące umiejętności przeliczania, określania kierunków przestrzennych, a także rozwijające umiejętność współdziałania w grupie i stosowania się do wspólnie ustalonych zasad oraz kształcące spostrzegawczość wzrokową i wyobraźnię przestrzenną.   

     • Dzień Kota

      Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę, 17 lutego dzieci  z grupy II i III obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy.  Aktywnie uczestniczyły w rysowaniu kotków na tablicy interaktywnej oraz różnych kocich zabawach.

     • Dzień Pizzy w grupie VI

      9 lutego przedszkolaki z grupy 6 brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pizzy. Dzieci zapoznały się z historią uwielbianego przez nie przysmaku: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje. Odbyła się również wspólna rozmowa na temat etapów wykonania pizzy. Dzieci dowiedziały się również, jaka jest najpopularniejsza pizza Włoch - margherita, której nazwa pochodzi od słynnej królowej tego kraju, a mianowicie Margherity Sabaudzkiej. Bawiąc się we włoskich kucharzy grupa 6- latków w formie prac plastycznych wykonała pizzę, na którą składały się pojedyncze kawałki z ulubionymi dodatkami. Wyglądały smakowicie!

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W styczniu przedszkolaki z grupy „Misie”, w związku z dalszą realizacją programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, poszukiwały rozwiązań kolejnych postawionych przed nimi zadań. Najpierw tworzyły własną, grupową, zakodowaną opowieść zgodnie z tym, co wskazywały kolejne kody oraz utrwalały znajomość figur geometrycznych, odczytując m.in. podwójny kod, zgodnie z którym poruszały się po macie do kodowania. Kolejne, niełatwe zadania, które wykonywały dzieci podczas zajęć dotyczyły wstępu do układu współrzędnych – przedszkolaki uczyły się odczytywać miejsce w układzie współrzędnych i odpowiednio z podanym kodem uzupełniać pola na macie („kodujemy kolor-kształt”,; „uzupełnij pola”); jak również poznały pojęcie symetrii i układały na macie – samodzielnie oraz w parach - symetryczne wzory. Celem zajęć było rozwijanie wielorakich kompetencji u dzieci – przede wszystkim matematycznych, językowych oraz społecznych (doskonalenie umiejętności odczytywania i tworzenia kodów kierunkowych oraz odczytywania znaków i symboli, orientacji na płaszczyźnie i w przestrzeni, rozwijanie umiejętności logicznego, ale też kreatywnego myślenia, wzbogacanie słownika dzieci o nowe pojęcia, rozwijanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości, jak również doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz w parach).  

     • Bal Karnawałowy

      Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w piątek, 29 stycznia, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal.  Pojawiły się kotki, tygryski, małpki, gepardy, węże, misie. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem.

     • Dzień Ryby w grupie 4 oraz 5

      „Gdzieś w głębinach morskich fal...” - zabawami do tej piosenki przedszkolaki w grupach 4 oraz 5 rozpoczęły obchody Dnia Ryby. Dzieci poznały budowę ryby oraz liczne ciekawostki na temat różnych morskich stworzeń, oglądały film przyrodniczy o wybranych gatunkach ryb, dowiedziały się, czym grozi spotkanie ze szkaradnicą i szukały jej w morskich głębinach; brały również udział w grach i zawodach zręcznościowych. „Łowiąc rybki” wykazały się dużym sprytem i precyzją. Przedszkolaki badały też zjawisko symetrii w przyrodzie, a na koniec tworzyły „mini akwaria.” Zostały również uwrażliwione na potrzebę dbania o czystość wód rzek, mórz i oceanów.

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W grudniu przedszkolaki z grupy „Misie”, realizując kolejne zagadnienia programu „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, poznały podstawowe zasady tworzenia kodów i układały swoje pierwsze kody ze strzałek kierunkowych - „droga do domu”, „piłka do bramki” - również z uwzględnieniem podanych przez nauczyciela warunków. Podczas zajęć dzieci ustawiały też kubeczkowe sudoku na macie, a także układały kubeczki na kolorowej stronie maty zgodnie z kodem podanym przez nauczyciela („uzupełnij brakujące”, „kod w kolorach ukryty”, „kolor w kolor”, „podwójny kolor”). Celem prowadzonych zajęć było rozwijanie u dzieci umiejętności określania kierunków, logicznego myślenia, spostrzegawczości i koncentracji uwagi oraz zadaniowego podejścia do stawianych problemów (samodzielnego myślenia i  szukania rozwiązań), a także rozwijanie kompetencji społecznych dzieci, czyli umiejętności pracy w zespole i grupie.  

     • Wigilia w przedszkolu

      Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 23 grudnia. W  cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i oczywiście wspólnie kolędowaliśmy. W tym dniu dzieci , oglądały przedstawienie jasełkowe, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad.

     • Dzień Kredki w grupie V

      Dzień Kredki w grupie 5 - twórczy, energiczny i wesoły! Nie brakowało pomysłów na gry i zabawy inspirowane naszą bohaterką dnia - KREDKĄ. Przedszkolaki porównywały różne rodzaje kredek i ślady jakie zostawiają na kartce papieru; porównywały ich długość, wielkość, dokonywały pomiarów za pomocą kredki. Powstały kolorowe labirynty, które posłużyły do zabaw zręcznościowych. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych z wykorzystaniem rekwizytu dnia oraz w zawodach polegających na temperowaniu kredek na czas. Dziękujemy Pani Ani za CZERWONĄ KREDKĘ - WIELKĄ INSPIRACJĘ naszych zabaw! :)

     • Dzień Pluszowego Misia u Sówek

      Dzień Misia u Sówek rozpoczął się od poznania kilku ciekawostek na  temat pluszowych misiów i prawdziwych niedźwiadków. Następnie przedszkolaki przeglądały książeczki w poszukiwaniu ulubionych historii z misiem w roli głównej. Nie zabrakło zagadek i zabaw muzycznych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kolorowych piłeczek i balonów. Dzieci uczestniczyły również w misiowych zabawach matematycznych z elementem kodowania. Przedszkolaki samodzielnie skonstruowały z klocków "maszynę losującą" w kształcie misia, którą wypróbowały podczas wróżb andrzejkowych. Do wspólnych zabaw włączył się duży pluszowy miś, który z pewnością tego dnia był największą niespodzianką dla dzieci - dziękujemy Pani Ani za zaproszenie do nas tak sympatycznego Gościa ze Stumilowego Lasu! :)

     • „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem” w grupie IV

      W listopadzie przedszkolaki z grupy IV, realizując autorski program „Koduję – główkę trenuję – zabawy z kodowaniem”, uczestniczyły w zabawach z symbolami graficznymi. Z podanych symboli graficznych, zapamiętując sekwencję obrazków, dzieci samodzielnie tworzyły opowieść, ćwicząc przy tym pamięć wzrokową oraz słuchową, spostrzegawczość wzrokową, jak również rozwijając wyobraźnię i kreatywność. Przy pomocy symboli graficznych kodowały i dekodowały zawarte w nich informacje reagując w odpowiedni, umówiony sposób. Szereg różnorodnych zabaw prowadzonych w oparciu o symbole graficzne (zabawy z żabką, zakodowane instrumenty, zakodowana melodia, kodowanie kolorami, zakazany kolor, jestem robotem - sterowanie gestami) miał na celu wprowadzenie dzieci w świat symboli i znaków, rozwijanie umiejętności odbierania i przyswajania treści przekazywanych przez niewerbalne środki wyrazu (np. poprzez symbolikę graficzną, gesty) oraz rozwijanie myślenia symbolicznego, a także rozwijanie koncentracji uwagi i doskonalenie orientacji przestrzennej.  

     • Wizyta Świętego Mikołaja

      Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego starannie. Uczą się piosenek i wierszy, które będą mogły zaprezentować przed tak wielką osobą. 4 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po śniadaniu zawitał pod okna naszego przedszkola. Trwało to jednak krótko bo Mikołaj bardzo się spieszył czekały na niego jeszcze inne dzieci. Mikołaj zostawił pod drzwiami wspaniałe prezenty dla grzecznych dzieci.  Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci, przecież niecodziennie mamy okazję zobaczyć przez okno takiego Gościa.  

     • Akcja "Dzieci Dziękują Medykom"

      Dzieci z grupy Misów oraz Słoneczek wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieci Dziękują Medykom”. Cały świat od długiego czasu mierzy się z epidemią koronawirusa. Chorują, cierpią, często umierają setki tysięcy ludzi. Tragedia dotyka wielu z nas, wszyscy odczuwamy jej skutki. Jednak na pierwszej linii walki z COVID-19 dzielnie stoją służby medyczne. Lekarze i lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki, ratownicy i ratowniczki medyczne, pracownicy laboratoriów, kierowcy karetek, personel obsługi w szpitalach… To właśnie dla nich nasze Przedszkolaki stworzyły podziękowania w formie pięknej pracy plastycznej.

      Akcja „Dzieci Dziękują Medykom” daje możliwość ukazania dzieciom jak ważne jest to, co robią dla społeczeństwa służby medyczne i pokazanie, że słowo “Dziękuję”, choć tak proste, daje radość i siłę!

      Praca naszych przedszkolaków zostanie zamieszczona na stronie facebookowej projektu „Dzieci dziękują medykom” pod adresem  https://www.facebook.com/Dzieci-dzi%C4%99kuj%C4%85-medykom-100399118552850 z hashtagiem #dziecidziękująmedykom

     • Dzień Życzliwości

      W poniedziałek, 23 listopada, obchodziliśmy w grupie „Misie” Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji przeczytaliśmy opowiadanie pt. „ Zaczarowany flet” i przeprowadziliśmy rozmowę o życzliwości wobec innych. Uczyliśmy się piosenki i rozwiązywaliśmy zagadki o trzech magicznych słowach. Na koniec złożyliśmy przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem nie tylko w dniu święta. Przypieczętowaniem przysięgi było odbicie kciuków na „Sercu życzliwości” i rozdanie dzieciom „Uśmiechniętych medali”.

     • Spacer

      Dzieci z grupy I wybrały się na spacer. U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną jest oczywiście spacer. W grupie poziomek spacer to doskonała okazja do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt.

     • Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, przypomniały sobie wszystkie znane i lubiane misie z dziecięcych bajek, recytowały wiersze, bawiły się przy wesołych, misiowych piosenkach. Dzieci miały również okazję wykonać swojego misia oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w "misiowej" fotobudce.

     • 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      "Ja mam swoje prawa, proszę szanuj mnie
      kochaj i przytulaj, kiedy jest mi źle..."
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający na 20 listopada, to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z tymi, których prawa nie są respektowane. Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji "Niebieski Marsz", uczestnicząc tym samym w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, organizowanego przez UNICEF Polska. Uczciliśmy w ten sposób kolejną, 31 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Celem "Niebieskiego Marszu" było przypomnienie dzieciom o Ich prawach. Przedszkolaki, ubrane na niebiesko, z niebieskimi gadżetami w dłoniach maszerowały w okolicy naszego przedszkola. Wszystkie grupy uczestniczyły także w zajęciach dotyczących praw dziecka oraz obejrzały nagranie Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pani Małgorzaty Rauch z przesłaniem z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

     • Pasowanie na przedszkolaka

      Dzień 17 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Poziomki” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor przedszkolaków i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, gra na instrumentach zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom pasowania, medal z symbolem grupy oraz puzzle.

     • "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem" u Misiów

      W październiku przedszkolaki z grupy Misie, w ramach autorskiego programu "Koduję - główkę trenuję- zabawy z kodowaniem", brały udział w zabawach z użyciem kolorowych plastikowych kubeczków oraz maty do kodowania. Przedszkolaki układały różnorodne budowle - samodzielnie-wg własnego pomysłu; według kodu-wzoru pokazanego w przestrzeni oraz na płaszczyźnie, a także z zastosowaniem wskazanych przez nauczyciela utrudnień i warunków; ustawiały wieże według kodu - zgodnie z liczbą przeliczonych elementów lub liczbą sylab oraz "wieże współpracy" w parach i zespołach. Porządkowały i ustawiały kubeczki według określonych kryteriów, zakodowywały za pomocą kubków określone czynności, grały w kubeczkowe "bystre oczko" oraz w matematyczną grę z użyciem kubków i kostek do gry. Układały również kubeczki na macie na odpowiednich polach, zgodnie z poleceniem nauczyciela oraz doskonaliły orientację na płaszczyźnie w czasie zabaw z "wędrującym po planszy słońcem oraz kropką".
      Celem powyższych zajęć było rozwijanie orientacji na płaszczyźnie (obserwowanie wędrujących w różnych kierunkach elementów, ale także samodzielne sterowanie tymi elementami) i w przestrzeni, doskonalenie logicznego myślenia, spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz umiejętności obserwowania i kojarzenia. Bardzo ważnym celem zajeć było również rozwijanie umiejętności współpracy w mniejszych i większych zespołach oraz czekania na swoją kolej.   

       

       

     • Przegląd Recytatorski

      Dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu" - mawia Wanda Chotomska, popularna autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Warszawianka obchodziła dziś urodziny. Z tej okazji dnia 26 października w grupie Słoneczek odbył się Przegląd Recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej. Tym razem uczestnicy recytowali wiersze Wandy Chotomskiej przygotowane wraz z rodzicami w domu.   Repertuar był bardzo bogaty jak na 4 latków. Dzieci, mimo tak młodego wieku, świetnie sobie poradzili z interpretacją wybranych utworów oraz tremą.  Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i medalami.

     • Dzień Dyni

      20 października w grupie III obchodziliśmy Dzień Dyni. Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje - był to przyjemny początek tego wesołego dnia. Z tej okazji przygotowane były różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej. Tego dnia nawet na obiadek była zupka dyniowa i ciasto jabłkowo dyniowe.  To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.

     • "Koduję - główkę trenuję - zabawy z kodowaniem" u Misiów

      We wrześniu w grupie Misiów, w ramach autorskiego programu "Koduję - główkę trenuję- zabawy z kodowaniem" prowadzone były zabawy wprowadzające w świat kodowania. Były to zabawy z użyciem klocków, kolorowych kubeczków, patyczków oraz figur geometrycznych. Ich celem było pobudzanie do myślenia, rozwijanie koncentracji uwagi, spostrzegawczości wzrokowej, logicznego myślenia, a także umiejętności dostrzegiwania i kontynuowania rytmiczności wzorów. Przedszkolaki układały, porządkowały oraz poszukiwały rytmów; bawiły się również z kolorowymi kwadratami, między innymi układając sudoku, co okazało się wcale niełatwym zadaniem.

     • Pola Nadziei - sadzimy cebulki żonkili

      W dniu 5 października nasze przedszkole wzięło udział w jesiennej edycji akcji "Pola Nadziei", włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Pola Nadziei", która na terenie Rzeszowa organizowana jest przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tym dniu dniu wszystkie grupy przedszkolne sadziły cebulki żonkili, które symbolizują ideę działalności hospicyjnei i tworzyły w naszym przedszkolnym ogrodzie żonkilowe rabatki. Kwiaty, które rozkwitną wiosną 2021 roku zostaną rozdane pod publiczną zbiórką wiosennej edycji "Pola Nadziei" za symboliczną kwotę, która wesprze działalność Hopsicujm.  

     • Dzień Ziemniaka

      Dzieci z grupy III 6 października obchodziły Dzień Ziemniaka. Podczas zajęć w grupach dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących tej rośliny, a mianowicie: skąd się wzięła w naszym kraju, do czego je wykorzystujemy, ile mamy gatunków, jakie kolory, ile ważył największy ziemniak itp. Wszyscy wysłuchali bajki pt. „Bajka o ziemniaku” i rozwiązywali zagadki dotyczące tematyki dnia. Ciekawostką dla wielu z nich było poznanie dań i produktów, do których wykorzystuje się ziemniaki Podsumowaniem święta była zabawa plastyczno-techniczna z ziemniaków o nietypowym kształcie oraz zdjęcie w foto budce.

     • Dzień Muzyki u Misiów

      W grupie Misie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy ulubione tańce, graliśmy na niewidzialnych instrumentach, słuchaliśmy muzyki poważnej, a także czytaliśmy bajkę A. Głowińskiej "Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny".

     • Dzień Uśmiechu u Sówek

      Każdy powód do uśmiechu jest dobry... a w Dniu Uśmiechu szczególnie należy je mnożyć! Przedszkolaki z grupy 5 szukały uśmiechu na swoich twarzach i wywoływały go u rówieśników, szukały drugiej uśmiechniętej połówki za pomocą lusterek, układały go wspólnie z przygotowanych symboli, z uśmiechem zjadły drugie śniadanie i wybrały się na spacer w celu dalszych poszukiwań... Tam odkryły, że przyroda również potrafi się uśmiechać. Każde dziecko tego dnia zabrało do domu UŚMIECH, aby obdarować nim kogoś bliskiego - świętujmy tak codziennie!

     • Dzień Morza

      Światowy Dzień Morza, który obchodziliśmy 24 września stanowił doskonałą okazję do bliższego poznawania tajemnic wodnego świata. Był to dzień pełen dobrej zabawy oraz nauki. Dzieci pamiętały o tym, by mieć w tym dniu na sobie ubranko w kolorze niebieskim. Przedszkolaki poznawały morskie żyjątka, dowiedziały się, jak zbudowana jest ryba i poznały nazwy wybranych ryb morskich, słuchały nagrań morskich odgłosów i piosenek o morzu, a także samodzielnie tworzyły kolory morza i wykonywały morskie prace. To był ciekawy, pracowity i radosny dzień!

     • Dzień Przedszkolaka

      We wrześniu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było dużo radości i wspaniałej zabawy. Bawiliśmy się przy dziecięcych przebojach muzycznych, braliśmy udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach integracyjnych.

     • Witamy Panią Jesień

      • Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie.

       Kasztan, orzech, dziką różę, bukieciki dwa nieduże.

       Z astrów, z liści poukładane, własnoręcznie malowane.

      • Jak co roku we wrześniu do naszego przedszkola przyszła kolorowa Pani Jesień, uśmiechnięta i radosna. W tym dniu dzieci rozwiązywały ciekaw jesienne zagadki. Były też wspólne pląsy przy dzwiękach jesiennej muzyki. Odbyły się również jesienne spacery i obserwacja zmian jakie zachodzą w przyrodzie. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały przy pomocy różnych ciekawych technik plastycznych, tego dnia w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Nr 24 w Rzeszowie, ul. Krajobrazowa 7
   • sekretariat@pp24.resman.pl; dyrektor@pp24.resman.pl
   • 17 748 39 40, 17 748 39 41, 17 748 39 43
   • Przedszkole Publiczne Nr 24 ul. Krajobrazowa 7 35-119 Rzeszów
 • Galeria zdjęć

   brak danych